Kultura rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Pokażmy dzieciom świat z Kids in Kraków

„Wszystkie dzieci rodzą się artystami” – do tych słów Pabla Picassa można dodać, że dzieci są również odkrywcami, przyrodnikami, kolędnikami czy sportowcami. W takie role wcielali się w tym roku najmłodsi podczas warsztatów, gier i zabaw organizowanych pod marką Kids in Kraków – projektu zarządzanego przez KBF. Wszystkie działania w ramach Kids in Kraków są bezpłatne i dostępne zarówno w przestrzeni miejskiej, jak i w sieci.

– Od początku istnienia KBF mamy pełną świadomość, że zadaniem instytucji kultury powinna być nie tylko produkcja wydarzeń kulturalnych, ale przede wszystkim edukacja – mówi Izabela Błaszczyk, dyrektor KBF.

– Cel edukowania i pokazywania dzieciom świata pełnego muzyki, sztuki i historii przyświeca nam przy wszystkich naszych działaniach, a projekt Kids in Kraków doskonale spełnia się w roli soczewki skupiającej nasze aktywności: od warsztatów, przez wydawnictwa, szkolenia i bogatą ofertę zajęć i aktywności, po informacje i materiały publikowane na naszych stronach i kanałach społecznościowych. Gorąco liczymy, że za kilka czy kilkanaście lat nasi mali odbiorcy zamienią się w dorosłych wielbicieli kultury we wszystkich jej odcieniach – zaznacza.

W 2020 roku, mimo wszelkich przeciwności, w ramach projektu Kids in Kraków pojawiło się wiele ciekawych propozycji dla dzieci i rodziców: warsztaty z robienia masek, gwiazd kolędniczych i ekoszopek oraz gry terenowe poświęcone zwierzętom, przyrodzie, Nowej Hucie i szopkom krakowskim. W ramach nowego projektu Odkryj Kraków przygotowano do pobrania 26 kart pracy, pełnych zaskakujących i inspirujących zadań dla najbardziej dociekliwych tropicieli miejskich ciekawostek. (Karty pracy dla dzieci, skupione wokół czterech tematów: przyroda, historia, społeczeństwo i kultura, można pobrać tutaj).

Większości wydarzeń organizowanych przez KBF towarzyszą propozycje aktywności dla dzieci. Przykładem może być ubiegłoroczny Festiwal Conrada, który mimo formuły online, zadbał o potrzeby najmłodszych czytelników poprzez warsztaty, spotkania i słuchowiska.

Działania w sieci pod marką Kids in Kraków obejmują profil na Facebooku obserwowany przez blisko czternaście tysięcy osób oraz grupę dla aktywnych rodziców „Z dzieckiem w Krakowie: kreatywnie, kulturalnie, w czasie wolnym”, na której cyklicznie pojawiają się propozycje aktywnego i kulturalnego spędzania czasu z dziećmi, w tym: warsztaty, rekomendacje kulturalne, propozycje spacerów, wywiady, zajęcia „zrób to sam” czy nowości wydawnicze i filmowe. Rodzice poszukujący pomysłów na kreatywne zajęcia ze swoimi dziećmi mogą również zajrzeć na stronę kidsinkrakow.pl, która zbiera propozycje wydarzeń, zabaw i miejsc przyjaznych rodzinom.

Dodatkowo we wszystkich punktach InfoKraków dostępne są mapy i przewodniki Kids in Kraków z gotowymi trasami spacerowymi (dla przyszłych odkrywców nieznanych lądów i zaginionych cywilizacji!).

Ciekawe, w jakie role wcielimy się w tym roku – ekologa, muzealnika, a może koncertmistrza? Już wkrótce jeszcze więcej atrakcji dla najmłodszych pod marką Kids in Kraków!

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2021-03-05
Data aktualizacji: 2021-03-24
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat