Start rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

W marcu poznamy laureatów Nagrody im. ks. Stanisława Musiała

5 marca ogłoszone zostaną nazwiska laureatów Nagrody im. ks. Stanisława Musiała, przyznawanej osobom zasłużonym dla dialogu chrześcijańsko- i polsko-żydowskiego.

Fot. Adam Koprowski UJ
Adam Koprowski UJ

Data nie jest przypadkowa – to rocznica śmierci zmarłego w 2004 ks. Stanisława Musiała, wytrwałego rzecznika dialogu chrześcijańsko-żydowskiego. Od 2009 roku organizowana jest wówczas uroczystość wręczenia nagrody jego imienia, ustanowionej przez Klub Chrześcijan i Żydów „Przymierze”. Fundatorami nagrody są Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego, Prezydent Miasta Krakowa i Gmina Wyznaniowa Żydowska w Krakowie.

Nagroda jest przyznawana w dwóch kategoriach: za twórczość oraz za inicjatywy społeczne w duchu dialogu i współpracy chrześcijańsko-żydowskiej i polsko-żydowskiej.

W tym roku organizacja uroczystości nie jest możliwa, dlatego na 5 marca planowane jest ogłoszenie nazwisk Laureatów. Zostali oni wybrani przez kapitułę, której przewodniczy Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Uroczystość, o ile będzie to możliwe, zostanie zorganizowana w późniejszym terminie.

Pamiętamy

5 marca o godzinie 12.00 przedstawiciele Kapituły i Klubu „Przymierze” złożą kwiaty przy grobie ks. Stanisława Musiała na cmentarzu Rakowickim oraz przy tablicy pamiątkowej na cmentarzu żydowskim przy ul. Miodowej.

Dzień wcześniej, w czwartek 4 marca o godzinie 18.00 w Bazylice Najświętszego Serca Pana Jezusa przy ul. Kopernika zostanie odprawiona msza w intencji ks. S. Musiała.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2021-02-23
Data aktualizacji: 2021-03-01
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat