Nasze miasto rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Jaka rola partycypacji społecznej w transformacji klimatycznej?

Przed nami kolejne spotkanie online, organizowane w ramach Krakowskiego Panelu Klimatycznego. Dziś, 23 lutego porozmawiamy z gośćmi na temat jak najszerszego włączenia się mieszkańców w przeciwdziałanie zmianom klimatu. 

Fot. materiały prasowe
materiały prasowe

We wtorkowym spotkaniu wezmą udział:

  • Andrzej Guła - prezes Krakowskiego Alarmu Smogowego oraz współzałożyciel Polskiego Alarmu Smogowego, inicjatyw społecznych, których celem jest rozwiązanie problemu zanieczyszczenia powietrza w Polsce. Ekonomista środowiska, od wielu lat działający w obszarze polityki ochrony środowiska oraz efektywności energetycznej.
  • Aleksandra Ziętek – local connector w Democratic Society, europejskiej organizacji non-profit działającej na rzecz wzmacniania demokracji i budowania procesów partycypacji społecznej na poziomie lokalnym i ponadnarodowym. Pracuje w projekcie Zeroemisyjny Kraków, EIT Climate-KIC Deep Demonstration Healthy Clean Cities.
  • Andrzej Łazęcki – lider miejskich projektów dotyczących klimatu, zastępca dyrektora Wydziału Gospodarki Komunalnej w Urzędzie Miasta Krakowa.

W czasie spotkania uczestnicy dowiedzą się co przyczyniło się do sukcesu Krakowskiego Alarmu Smogowego, czy doświadczenia Krakowskiego Alarmu Smogowego można wykorzystać do przyspieszenia transformacji klimatycznej w Krakowie, na czym polega demokracja partycypacyjna, a także jakie narzędzia wzmacniające zaangażowanie i aktywność społeczną można wykorzystać do przyspieszenia transformacji klimatycznej.

Spotkanie online odbędzie się dziś, 23 lutego o godz. 17.30 i potrwa dwie godziny.

Formularz zgłoszeniowy jest dostępny tutaj. Na podany w formularzu adres e-mail zgłoszeni uczestnicy dostaną wszystkie informacje potrzebne do wzięcia udziału w spotkaniu.

Uczestnicy spotkania będą mieli okazję zadawać pytania naszym gościom. Po części wykładowej będzie miała miejsce debata, w której każdy może wziąć udział.

Więcej informacji znajduje się na stronie wydarzenia na Facebooku.

pokaż metkę
Autor: KAMIL POPIELA
Osoba publikująca: Marcin Drobisz
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2021-02-22
Data aktualizacji: 2021-02-23
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat