Kultura rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

„Misery” w Teatrze Barakah

Teatr Barakah przenosi na deski teatralne słynny thriller psychologiczny Stephena Kinga „Misery" i zaprasza na spektakle stacjonarne do swojej siedziby przy ul Paulińskiej.

Fot. Piotr Kubic

Ranny w wypadku autor popularnej serii romansów zostaje uratowany przez mieszkającą na uboczu kobietę. Troska i opieka gospodyni kończy się, gdy czyta ona maszynopis jego nowej powieści... Tę historię opowiada wyreżyserowany przez Anę Nowicką  spektakl, w którym występują Monika Kufel i Michał Kościuk. Nowicka przenosi akcję z lat 80. w czasy współczesne, czyli świat XXI wieku.

- Sztuka to już nie tylko treść i forma, ale jej odbiór. Odbiorcy przez filtry emocji interpretują kolejne dzieła sztuki, swe interpretacje doprowadzając do granic absurdalnych wyobrażeń, przez co interpretacji jest wiele, ale czy każda jest bezpieczna? Czy w ogóle istnieje granica interpretacji i kiedy odbiorca przekracza ją, wchodząc na ryzykowną ścieżkę szalonej utraty poczucia rzeczywistości? Gdzie kończy się sztuka, a zaczyna życie i gdzie kończy życie, a zaczyna sztuka? Czy takie rozróżnienie wciąż istnieje? I czy naprawdę wszystko powinniśmy traktować tak serio? – między innymi takie pytania stawiają twórcy spektaklu.

Poszukiwaniem odpowiedzi będzie spektakl, na Teatr Barakah zaprasza 6 i 7 marca do swojej siedziby przy ul. Paulińskiej 28, oczywiście z zachowaniem wytycznych sanitarnych. Dodatkowe informacje tutaj.

 

pokaż metkę
Osoba publikująca: Patrycja Piekoszewska
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2021-02-19
Data aktualizacji: 2021-03-02
Powrót

Zobacz także

Znajdź