Nauka i edukacja rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Uczniowie w roli filmowców – konkurs dla szkół podstawowych

„Pokaż, co potrafisz” – to tytuł konkursu dla klas siódmych i ósmych, w ramach którego uczniowie realizują filmy poświęcone własnym zainteresowaniom i mocnym stronom. Do udziału w konkursie poszukiwani są także mentorzy – nauczyciele i uczniowie krakowskich techników, którzy będą wspierać młodszych kolegów w tworzeniu filmów i doradzać w wyborze dalszej ścieżki kształcenia.

Fot. pixabay.com
pixabay.com

Konkurs, organizowany przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną nr 2 w Krakowie, rozpoczął się 11 lutego i potrwa do 8 kwietnia – do tego dnia można przesyłać prace.

Następnie jury konkursowe wybierze pięć najciekawszych filmów, które zostaną poddane ocenie internautów. Autorzy najlepszych nagrań otrzymają nagrody finansowe. Nagrody przewidziane są także dla mentorów uczniów szkół podstawowych.

Rozstrzygnięcie konkursu zostało zaplanowane na 6 maja.

Celem konkursu jest nawiązanie współpracy przez uczniów szkół podstawowych oraz techników i szkół branżowych, ma on jednak również motywować do twórczego działania. Dzięki konkursowi uczniowie szkół podstawowych przekonają się, że mimo młodego wieku mają już wiele cennych umiejętności, które będą im potrzebne nie tylko w dorosłym życiu, ale także na dalszych etapach nauki i pracy zawodowej. To zachęta do dalszego rozwijania zainteresowań i pasji.

Termin realizacji konkursu zbiega się z Krakowskim Tygodniem Zawodowców, który w tym roku potrwa od 12 do 16 kwietnia. Wydarzeniu będą towarzyszyć dwie tzw. soboty otwarte organizowane we wszystkich samorządowych szkołach prowadzących kształcenie zawodowe – odbędą się one 17 kwietnia i 29 maja.

Więcej informacji, w tym regulamin, można znaleźć na stronie internetowej zvukmy.webwave.dev.

pokaż metkę
Autor: Małgorzata Tabaszewska
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2021-02-19
Data aktualizacji: 2021-02-19
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat