Kultura rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Ośrodki kultury zapraszają na spektakle, wystawy, spotkania i koncerty

Możliwość powrotu stacjonarnej działalności kinowo-teatralnej, z zachowaniem obowiązujących wytycznych sanitarnych, umożliwia centrom i ośrodkom kultury zaproszenie krakowian do skorzystania z oferty imprez kulturalnych. Propozycji na najbliższe dni jest wiele, każdy znajdzie coś dla siebie.

Fot. materiały prasowe
materiały prasowe

22 lutego w siedzibie Dworku przy ul. Papierniczej 2 odbył się Salon Artystyczny SABAS i promocja tomu poetyckiego Mateusza Melanowskiego, a dziś, 26 lutego koncert „Zakochaj się w operetce”.

Dodatkowo w budynku głównym Dworku zobaczymy wystawę fotografii „Maskbook”, w Zajeździe Kościuszkowskim przy ul. Białoprądnickiej 3 wystawę fotografii Iwony Suwały, a w Klubie Kultury „Przegorzały” przy ul. Kamedulskiej 70 ilustracje Mikołaja Rejsa do książki „Baśnie, których nie czytano dziewczynkom”.

NCK zaprasza na oglądanie galerii Zdzisława Beksińskiego, a także Jerzego Dudy-Gracza.

Centrum Kultury Podgórza przygotowało bogatą ofertę; wśród propozycji znajdziemy między innymi spotkania i spacery przygotowane z myślą o miłośnikach Podgórza i osobach, które chcą dowiedzieć się więcej o tej dzielnicy. Centrum Kultury Podgórza zaprasza też do udziału w trwającej do 7 marca familijnej detektywistycznej grze spacerowej „Zakochane Podgórze" promującej zabytki, historię i sławne postacie Podgórza. Spotkania, koncerty, wykłady, a także spektakle dla dzieci przygotowały również poszczególne kluby – filie CKP. Szczegółowe informacje i bogatą ofertę można znaleźć na stronie internetowej CKP oraz profilach w mediach społecznościowych.

Do dziś, 26 lutego w Klubie Krzesławice Ośrodka Kultury Kraków – Nowa Huta można oglądać wystawę obrazów członków Stowarzyszenia Plastyków Ziemi Krakowskiej „70 lat Nowej Huty w obrazach”. Dodatkowo w Klubie 303 od 23 lutego zostały wznowione treningi do pokazu cyrkowego przez grupę Cyrk-O-Maniacy.

Z kolei Ośrodek Kultury im. C.K. Norwida zaprasza do Kina Studyjnego Sfinks, Galerii Huta Sztuki oraz bibliotek - na os. Górali 5 oraz os. Złotego Wieku 14 (Klub Kuźnia).

Dziś, 26 lutego Krakowskie Forum Kultury świętuje „Dzień Andaluzji! / Día de Andalucía i zaprasza na spotkanie z tym malowniczym rejonem Hiszpanii, w którym urodził się Pablo Picasso i Federico Garcia Lorca. Organizatorzy zapowiadają opowieści, tańce i pieśni typowe dla Andaluzji – nie tylko flamenco. Do działalności stacjonarnej wraca też Piwnica pod Baranami i zaprasza na występy kabaretu.

Zachęcamy do śledzenia informacji o propozycjach poszczególnych centrów i ośrodków kultury na ich stronach internetowych oraz profilach w mediach społecznościowych. Oprócz inicjatyw proponowanych w siedzibach kontynuowane są także projekty realizowane online.

Przypominamy też, że w trakcie imprez kulturalnych obowiązują wytyczne sanitarne, m.in. wypełnienie widowni do maks. 50 proc., nakaz noszenia maseczek, zachowanie dystansu, dostępność płynów dezynfekcyjnych, brak konsumpcji.

pokaż metkę
Autor: Anna Latocha
Osoba publikująca: Patrycja Piekoszewska
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2021-02-18
Data aktualizacji: 2021-02-26
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat