Nasze miasto rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Kolejny etap modernizacji schroniska dla zwierząt zakończony

Zakończyła się budowa pawilonu dla bezdomnych psów. To jeden z elementów modernizacji schroniska dla zwierząt przy ul. Rybnej. W planach na najbliższe lata jest przebudowa kolejnego pawilonu.

Fot. Zarząd Inwestycji Miejskich w Krakowie
Zarząd Inwestycji Miejskich w Krakowie

Przypomnijmy, że realizacja tego etapu inwestycji, na który składa się głównie budowa nowego pawilonu dla psów, trwała od wiosny 2019 roku. Wykonawcą zadania było konsorcjum firm „ATB” Przedsiębiorstwo Budowlano-Inżynieryjne Tomasz Adamczyk (lider) i Firma Ogólnobudowlana „Jarkop” Jarosław Adamczyk.

W pierwszym etapie wyburzony został stary budynek kwarantanny, by w to miejsce wybudować nowy pawilon, gdzie znajduje się miejsce dla kilkudziesięciu psów. W ramach tej umowy wykonany został już remont podjazdu i parkingu, a także system retencji wód opadowych. Wartość zadania wyniosła blisko 5 mln zł.

W tym i w przyszłym roku ZIM planuje kontynuację modernizacji schroniska. Obecnie przygotowywane są dokumenty do przetargu na przebudowę kolejnego pawilonu. Tym razem poprawę bytowania odczują bezdomne koty. Realizacja tego etapu powinna się zakończyć w przyszłym roku.

Warto dodać, że miasto od kilku lat sukcesywnie przebudowuje schronisko dla bezdomnych zwierząt przy ul. Rybnej. W poprzednich latach zmodernizowana została kotłownia oraz wybudowany budynek rekonwalescencji dla zwierząt. W 2017 roku uzyskano pozwolenie na budowę dla przebudowy kolejnych pawilonów. Po realizacji wszystkich etapów zadania, łączna powierzchnia użytkowa schroniska wyniesie ok. 2 tys. 300 m2.

 

ADRES: ul. Rybna, Kraków
pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2021-02-18
Data aktualizacji: 2021-02-18
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat