Rada Miasta rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Cena do negocjacji

Pięć z sześciu omawianych przez Komisję Budżetową druków otrzymało opinię pozytywną. Jedynie projekt uchwały dotyczący nabycia działki w rejonie ulic Krzywy Zaułek i Lucjana Rydla nie był opiniowany.

Fot. Straż Miejska Miasta Krakowa
Straż Miejska Miasta Krakowa

Pozytywne opinie Komisji otrzymały m.in. druki dotyczące przyjęcia Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na rok 2021, czy w sprawie wniesienia wkładu niepieniężnego (aportu) w postaci nieruchomości Gminy Miejskiej Kraków do Krakowskiego Holdingu Komunalnego S.A. z przeznaczeniem na podwyższenie kapitału zakładowego Wodociągów Miasta Krakowa S.A.

Radni wstrzymali się od opiniowania wykazu nieruchomości w sprawie nabycia na rzecz Gminy Miejskiej Kraków działki nr 514/9 obr. 3 Krowodrza, położonej w rejonie ul. Krzywy Zaułek i ul. Rydla.

Jak stwierdził radny Grzegorz Stawowy, nabycie tych gruntów jest kontrowersyjne, ze względu na cenę. – W zasadzie nabywamy plac zabaw po prawie 100 tys. za ar. Cena jest kosmiczna, ze względu na to, iż nieruchomość ma przeznaczenie zabudowy wielorodzinnej. Wiem, że Zarządowi Zieleni Miejskiej mocno zależy, by to miejsce wykupić, jednak cena wydaje się być mocno przesadzona – informował Grzegorz Stawowy. Jak wyjaśnił jeszcze radny Stawowy, druk powinien zostać wstrzymany od opiniowania, a Miasto powinno rozpocząć powtórne negocjacje ceny z Agencją Mienia Wojskowego (obecnym właścicielem gruntów). – Jest też drugie rozwiązanie, przystąpienie do planu miejscowego i uchwalenie w tym miejscu terenu rekreacji, a nie zabudowy wielorodzinnej, gdyż właśnie ze względu na obecne przeznaczenie ten teren ma taką cenę – motywował radny Stawowy. Kwota nabycia to 309 tys. zł. W konsekwencji przewodniczący Komisji Budżetowej – Andrzej Hawranek zdjął ten punkt z porządku obrad.

pokaż metkę
Autor: Katarzyna Maleta-Madejska
Osoba publikująca: KATARZYNA MALETA-MADEJSKA
Podmiot publikujący: Kancelaria Rady Miasta Krakowa
Data publikacji: 2021-02-17
Data aktualizacji: 2021-02-17
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat