Nasze miasto rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Maluchy na wagę złota! Kampania, spacery i konkurs plastyczny

Krakowski Ogród Zoologiczny przygotowuje się do II edycji „Tygodnia Misji Ogrodów Zoologicznych i Akwariów”, który odbędzie się w dniach 8-14 marca. W tym roku akcja, organizowana wspólnie z 12 ogrodami zoologicznymi w całej Polsce, odbędzie się pod hasłem „Maluchy na wagę złota”.

Fot. ZOO Kraków
ZOO Kraków

Każdy ogród wybrał swojego ambasadora, czyli malucha zagrożonego gatunku, urodzonego w danym zoo. W Krakowie ambasadorem został ulubieniec dzieci i dorosłych – lemur katta.

– Tematem przewodnim tegorocznej ogólnopolskiej kampanii jest hodowla zagrożonych gatunków – mówi Teresa Grega, dyrektor Fundacji Miejski Park i Ogród Zoologiczny w Krakowie.

– Nasz ogród ma się czym pochwalić. Z powodzeniem rozmnażamy wiele gatunków zagrożonych wyginięciem. 11 marca w dzień Misji Ogrodów Zoologicznych i Akwariów, podczas tematycznych spacerów, będziemy informować skąd się biorą zwierzęta w zoo, opowiadać o najbardziej zagrożonych gatunkach oraz o misji ogrodów zoologicznych. Już dziś zapraszamy do udziału. Ogłaszamy też tematyczny konkurs plastyczny dla dzieci, młodzieży i dorosłych – dodaje Teresa Grega.

Konkurs plastyczny

Uczestnicy konkursu mają w dowolnej technice uwiecznić na swych pracach krakowskie najcenniejsze maluchy i to tych z najwyższych kategorii zagrożenia: EW – wymarłe w naturze, CR – krytycznie zagrożone i EN – zagrożone wyginięciem.

Należą do nich m.in.:

  • EW: jeleń milu
  • CR: tamaryna białoczuba, antylopa addaks
  • EN: koronnik szary (żuraw koroniasty), hipopotam karłowaty, lemur katta, tygrys amurski, kułan, koń Przewalskiego

Prace plastyczne można przesyłać do ZOO do 9 marca. Ogłoszenie wyników nastąpi 11 marca na stronie internetowej i na Facebooku. Szczegóły są dostępne tutaj.

Na autorów najlepszych prac czekają m.in. wejściówki do zoo. Nadesłane prace będzie można oglądać na wystawie pokonkursowej w holu żyrafiarni.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2021-02-16
Data aktualizacji: 2021-03-04
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat