Nauka i edukacja rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Międzynarodowy konkurs na produkcję filmową!

Organizacja Miast Światowego Dziedzictwa (OWHC) ogłosiła konkurs na krótki film o miastach światowego dziedzictwa. Tegoroczna, 6. edycja odbędzie się pod hasłem: „Nowy początek. Nowa wizja. Nowe miasto”. Konkurs organizowany jest w dwóch grupach wiekowych: dla młodzieży w wieku, od 14 do 17 lat oraz od 18 do 21 lat.

Fot. materiały prasowe
materiały prasowe

Co trzeba zrobić?

Każdy uczestnik (lub zespół) może dostarczyć jeden film poświęcony Krakowowi, jego mieszkańcom, zabytkom, tradycjom, kulturze, przyszłości, a odpowiadający na pytania: Jak widzę przyszłość mojego miasta po pandemii? Co nowego w nim odkryłem, gdy miałem więcej czasu i możliwości, by dotrzeć do skarbów zazwyczaj niezauważanych? Co może lub powinno się zmienić w moim mieście, kiedy już wrócimy do normalności? Czy ten trudny, tragiczny dla wielu ludzi czas, dał nam jakąś szansę, lekcję? Jeśli tak to jaką i czy umiemy z niej skorzystać?

Filmik następnie należy przekazać do Urzędu Miasta Krakowa. Zgłoszone „produkcje” zostaną zamieszczone na YouTube i na miejskich portalach.

Konkurs jest organizowany w dwóch etapach: lokalnym i międzynarodowym. Organizatorem etapu lokalnego jest Urząd Miasta Krakowa – Biuro Współpracy Zagranicznej Kancelarii Prezydenta, a międzynarodowego – Organizacja Miast Światowego Dziedzictwa. 

Zwycięzcy etapu lokalnego, w każdej kategorii wiekowej otrzymają nagrodę rzeczową, ufundowaną przez Prezydenta Krakowa, a ich filmy – zgłoszone przez Urząd Miasta Krakowa – będą walczyć na poziomie międzynarodowym.

W kolejnym etapie konkursu, którego organizatorem jest OWHC, przewidziano dwie nagrody główne: 1500 dolarów kanadyjskich (w kategorii wiekowej 14–17 lat) oraz 3000 dolarów kanadyjskich (w kategorii wiekowej 18–21 lat). Filmy nagrodzone w konkursie międzynarodowym zostaną zaprezentowane uczestnikom 16. Światowego Kongresu, który odbędzie się w Quebecu, we wrześniu 2021 r., a ich autorzy mogą liczyć na dodatkowe atrakcje. 

Szczegółowe informacje na temat konkursu zamieszczone są w regulaminie.

Załącznik do regulaminu – Informacja administratora o przetwarzaniu danych osobowych.

W razie pytań dotyczących pomysłów na film, jego treści oraz udziału w konkursie prosimy o kontakt z Agatą Mierzyńską z Biura Współpracy Zagranicznej Kancelarii Prezydenta: Agata.Mierzynska@um.krakow.pl, tel. 12 6161 511 (w godz. 8.00–16.00).

pokaż metkę
Osoba publikująca: Anna Duda
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2021-02-15
Data aktualizacji: 2021-02-15
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat