Sport i Zdrowie rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Zawody charytatywne

Stowarzyszenie „Krzysiek Pomaga Pomagać” w tym roku pomaga Łukaszowi Dacie. To już IX edycja, ale z powodu pandemii koronawirusa – rozłożona na dwa lata.

Łukasz Data ma 39 lat, jest mężem i ojcem dwóch chłopców w wieku 8 i 10 lat. Od 5 lat zmaga się ze skutkami udaru mózgu: paraliżem i afazją. Przed udarem był człowiekiem wysportowanym, biegał nawet maratony. Udar całkowicie zmienił życie jego i rodziny.

W ubiegłym roku stowarzyszenie planowało przeprowadzenie kilku imprez charytatywnych na rzecz Łukasza. Z powodu pandemii udało się tylko zorganizować zawody w normalnej formule, a potem kilka eventów w formule online. W tym roku, o ile tendencja znoszenia rygorów sanitarnych utrzyma się, planowane są trzy duże imprezy, a chronologicznie pierwszą z nich będą zawody narciarskie.

6 marca w stacji narciarskiej Suche koło Poronina odbędzie się slalom-gigant dla wszystkich chętnych – w dowolnym wieku i niezależnie od stopnia zaawansowania w narciarstwie. Oprócz ścigania się o najlepszy czas, zawodnicy mogą także rywalizować w kategorii: najbardziej zabawne przebranie. Najlepsi zostaną uhonorowani dyplomami i nagrodami rzeczowymi. Oprócz tego, w wiosce narciarskiej dostępne będą inne atrakcje, m.in. wypożyczalnia nart i pokaz konserwacji sprzętu narciarskiego.

Organizatorzy i partnerzy pracują pro bono, wpisowe na zawody wynosi 40 zł, ale cały przychód z akcji jest przeznaczony na rehabilitację Łukasza.

Więcej informacji na stronie stowarzyszenia i Facebooku.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Margerita Krasnowolska
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2021-02-10
Data aktualizacji: 2021-02-15
Powrót

Zobacz także

Znajdź