Start rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Bądź ostrożny i nie wchodź na lód!

Zima, jak każda pora roku ma swój niepowtarzalny urok, zwłaszcza gdy dookoła robi się biało i mroźnie. Wykorzystajmy ten czas w sposób odpowiedzialny. Pamiętajmy, że zamarznięte akweny tylko z pozoru wyglądają na bezpieczne. Dlatego apelujemy, aby nie wchodzić na lód na zbiornikach wodnych! Szczególną uwagę w takich sytuacjach zwracajmy na najmłodszych uczestników zimowych zabaw.

Fot. Bogusław Świerzowski / kraków.pl
Bogusław Świerzowski / kraków.pl

Nigdy nie jesteśmy w stanie ocenić, czy lód wytrzyma nasz ciężar. Jego pokrywa może być bardzo nierównomierna i krucha. Obecnie, mimo nieco chłodniejszego okresu, mamy do czynienia z dużymi wahaniami temperatur. Woda zamarza i odmarza, sprawiając, że lód jest jeszcze bardziej kruchy i nierównomierny.

Wchodzenie na zamarzniętą taflę stawów, jezior czy rzek jest skrajnie nieodpowiedzialne i może doprowadzić do tragicznych zdarzeń. W przypadku załamania się lodu, organizm w zimnej wodzie wychładza się bardzo szybko, a chroniące nas przed temperaturą zimowe ubranie staje się naszym przeciwnikiem.

Apelujemy o rozsądek i przede wszystkim odpowiedzialność za najmłodszych uczestników zimowych zabaw. Pamiętajmy zawsze, że jako dorośli dajemy im przykład.
 

 

pokaż metkę
Osoba publikująca: Patrycja Piekoszewska
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2021-02-05
Data aktualizacji: 2021-02-05
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat