Sport i Zdrowie rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

19. Cracovia Maraton przesunięty na następny rok

Z powodu ciągłego braku możliwości zaplanowania, przygotowania i przeprowadzenia – nawet w ograniczonej formule – klasycznej imprezy biegowej, co wynika ze związanych z sytuacją epidemiczną obostrzeń, planowany na 25 kwietnia 19. Cracovia Maraton nie odbędzie się. Tym samym, wydarzenia towarzyszące wyznaczone na 24 kwietnia, w tym m.in. 15. Mini Cracovia Maraton również nie zostaną zorganizowane.

Fot. materiały prasowe
materiały prasowe

Wzorem Organizatorów innych imprez biegowych z kraju i całego świata, konieczna jest rezygnacja ze starań o przeprowadzenie wiosennej imprezy. Nieustępująca pandemia koronawirusa, a przede wszystkim brak informacji i wytycznych odnośnie dłuższej perspektywy obowiązywania regulacji i obostrzeń dotyczących sportu, w tym możliwości i ewentualnych zasad organizacji imprez sportowych o charakterze biegowym, zmusiły organizatorów do rezygnacji z kolejnego wyznaczonego terminu 19. Cracovia Maraton.

– Biorąc pod uwagę, że mamy nadzieję na organizację jesienią 14. Biegu Trzech Kopców i 7. Cracovia Półmaratonu Królewskiego, a w drugim półroczu 2021 roku w Krakowie planowane są również inne wydarzenia sportowe, nie chcemy też przekładać imprezy na ten czas. – mówią pracownicy Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie.

Razem ze Związkiem Organizatorów Sportu Masowego, podejmowane są działania zmierzające do wypracowania konsensusu z władzami państwowymi i sanitarnymi, a przede wszystkim uzyskania „zielonego światła” dla organizacji w tym roku wydarzeń sportowych w jakkolwiek ograniczonej, acz tradycyjnej formule, z zachowaniem reżimu sanitarnego.

Zapisy i opłata startowa

Wszyscy, którzy są zapisani na listy startowe i uiścili opłaty za udział w 19. Cracovia Maraton, Cracovia Maraton na Rolkach, 15. Mini Cracovia Maraton im. Piotra Gładkiego oraz Biegu Nocnym na 10 km do 30 kwietnia mogą wystąpić o zwrot opłaty startowej – wysyłając e-mail na adres zapisy@zis.krakow.pl, w tytule wpisując „Zwrot opłaty startowej za… (nazwa imprezy)”, a w treści imię i nazwisko uczestnika, numer startowy i adres e-mail podany przy rejestracji. Prosimy o wyrozumiałość i cierpliwość w oczekiwaniu na zwrot opłat.

Jednocześnie zachęcamy wszystkich zawodników do pozostania z nami – osoby, które nie wystąpią o zwrot opłaty startowej będą miały przeniesione wpisowe na 2022 rok.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Patrycja Piekoszewska
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2021-02-04
Data aktualizacji: 2021-02-04
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat