Biznes rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Miasto stara się o wsparcie z rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych

Kraków ubiega się o dofinansowanie w ramach trzeciego etapu rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Program jest przeznaczony dla gmin, w których funkcjonowały Państwowe Gospodarstwa Rolne, tzw. PGR-y. Taką gminą jest również Kraków.

Fot. unsplash.com
unsplash.com

W mieście funkcjonowały trzy przedsiębiorstwa gospodarki rolnej. Jedno w okolicy Witkowic a dwa kolejne na terenie Nowej Huty.

Kraków będzie składał wniosek o maksymalną kwotę ok. 5 mln zł. Miasto będzie ubiegało się o dofinansowanie zadań mających na celu modernizację lub uzupełnienie niedoborów w infrastrukturze komunalnej, które są niezbędne do poprawy jakości życia krakowian.

Obecnie przygotowywana jest lista inwestycji, które zostaną zawarte w aplikacji. Wniosek o wsparcie będzie dotyczył przedsięwzięć z zakresu: pomocy społecznej, transportu, oświaty, zieleni miejskiej lub gospodarki komunalnej.

Przypomnijmy, obecnie trwa kolejny nabór w ramach rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Tym razem wsparcie dostaną gminy w których funkcjonowały państwowe przedsiębiorstwa gospodarki rolnej. Rząd przeznaczył łącznie kwotę 250 mln zł.

Gmina może złożyć maksymalnie trzy wnioski na nie więcej niż trzy inwestycje. Wartość kosztorysowa inwestycji finansowanej lub dofinansowanej nie może być niższa niż 50 tysięcy złotych i wyższa niż 5 mln złotych, a maksymalna łączna wartość kosztorysowa wszystkich inwestycji na terenie gminy, finansowanych lub dofinansowanych ze środków rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, nie może być wyższa niż 5 mln złotych.

pokaż metkę
Autor: KAMIL POPIELA
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2021-01-27
Data aktualizacji: 2021-02-04
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat