Rada Miasta rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Nowa twarz w Radzie Miasta

27 stycznia nową radną została Bogumiła Drabik. Zastąpiła na tym stanowisku Ninę Gabryś, wybraną do pełnienia funkcji pełnomocniczki Prezydenta Miasta Krakowa ds. polityki równościowej.

Fot. RMK
RMK

Bogumiła Drabik to wieloletnia radna Rady i Zarządu Dzielnicy XVIII Nowa Huta i członkini Rady Krakowskich Seniorów. W radzie dzielnicy XVIII Nowa Huta pracuje w komisjach: Mieszkalnictwa, Rodziny, Zdrowia i Osób Niepełnosprawnych (przewodnicząca) oraz Edukacji. Działa z Kołami Emerytów i Inwalidów. Do Rady Miasta Krakowa kandydowała z KWW Jacka Majchrowskiego Obywatelski Kraków w Okręgu nr 7 (Dzielnica XVI Bieńczyce, XVIII Nowa Huta) i otrzymała 1014 głosów. Ukończyła studia licencjackie o specjalności Promocja Zdrowia z Elementami Zdrowia Publicznego.

W Radzie Krakowskich Seniorów Bogumiła Drabik działa od II kadencji, czyli 2016 r. Pełnia funkcję przewodniczącej Komisji Profilaktyki i Promocji Zdrowia Seniorów. – W radzie dzielnicy pracuję w komisji zajmującej się szeroko rozumianą polityką społeczną, dlatego na pewno tymi samymi tematami chciałbym zająć się w Radzie Miasta Krakowa. Również Komisja Kultury i Ochrony Zabytków jest mi bliska i chciałabym być jej członkinią, szczególnie, że dostałam już zaproszenie od przewodniczącej Małgorzaty Jantos – powiedziała Bogumiła Drabik. Radna chciałby zająć się też pracą w Komisji Zdrowia i Uzdrowiskowej, Komisji Rodziny, Polityki Społecznej i Mieszkalnictwa oraz Komisji Ekologii i Ochrony Powietrza. – Uwielbiam aktywność i kontakt z ludźmi, często spotykam się z mieszkańcami, dlatego zastanawiam się także nad członkostwem w Komisji Dialogu Obywatelskiego. Jednak na pewno muszę najpierw sprawdzić, czy sprostam pracy w innych komisjach – stwierdziła nowa radna.  

Radna zajęła miejsce rajcowskie po Ninie Gabryś. Ponieważ, jak sama mówi, łączy ją z poprzedniczką wiele wspólnych zainteresowań, możemy liczyć na kontynuację jej działań w tych dziedzinach.  

pokaż metkę
Autor: Katarzyna Maleta-Madejska
Osoba publikująca: KATARZYNA MALETA-MADEJSKA
Podmiot publikujący: Kancelaria Rady Miasta Krakowa
Data publikacji: 2021-01-27
Data aktualizacji: 2021-01-27
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat