Start rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Więcej do czytania w szkolnych bibliotekach

Rok 2020 zakończył się pozyskaniem 4197 książek na łączną kwotę ponad 88 tys. zł. Nowości czytelnicze trafiły do ośmiu samorządowych szkół i placówek – podsumowuje Miejskie Centrum Obsługi Oświaty w Krakowie, które odpowiadało za realizację zakupów w ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa”.

Fot. pixabay.com
pixabay.com

W grudniu ubiegłego roku dobiegł końca projekt wspierający finansowo szkoły w zakupie książek do bibliotek szkolnych, czyli „Narodowy Programu Rozwoju Czytelnictwa”, który rozpisany był na lata 2016–2020. Program miał na celu motywować szkoły oraz biblioteki pedagogiczne do rozwijania zainteresowań uczniów przez promocję i wspieranie czytelnictwa dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych.
 
W ramach ostatniej edycji Miejskie Centrum Obsługi Oświaty w Krakowie zrealizowało zakup nowości czytelniczych (książek niebędących podręcznikami) do bibliotek szkolnych w ośmiu szkołach i placówkach. Trafiły one do młodych czytelników uczących się w: Szkole Podstawowej nr 101, Szkole Podstawowej nr 110, Szkole Podstawowej nr 149, Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3, Zespole Szkół Gastronomicznych nr 1, Zespole Szkół Mechanicznych nr 2, Zespole Szkół i Placówek Specjalnych oraz Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 2.

 

pokaż metkę
Autor: MAŁGORZATA TABASZEWSKA
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2021-01-21
Data aktualizacji: 2021-01-21
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat