Nasze miasto rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Miasto pomoże dotrzeć na szczepienie seniorom

Zgodnie z zaleceniami rządowymi, miasto zorganizuje transport do punktów szczepień dla seniorów 70+ oraz osób z niepełnosprawnościami. Osoby, które chcą skorzystać w tym zakresie ze wsparcia miasta i mają wyznaczony termin szczepienia przeciwko Covid-19, mogą zgłaszać się za pomocą specjalnie uruchomionej infolinii. Urząd Miasta Krakowa nie wyznacza terminu i miejsca szczepienia, a zapewnia jedynie transport osobom do tego uprawnionym.

Fot. pixabay.com
pixabay.com

W związku z realizacją Narodowego Programu Szczepień, Urząd Miasta Krakowa będzie organizować transport do punktów szczepień. Pomoc na terenie Krakowa dla uprawnionych pacjentów będzie działać od 25 stycznia.

Z transportu do punktu szczepień mogą skorzystać mieszkańcy Krakowa, którzy posiadają aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym, o kodzie R lub N albo, odpowiednio, I grupę z wymienionymi schorzeniami, a także wszyscy powyżej 70. roku życia – mający obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do punktu zlokalizowanego najbliżej miejsca zamieszkania.

Osoby te mogą się kontaktować za pomocą specjalnej infolinii: 12 616 52 66, czynnej od poniedziałku do piątku, w godz. 8.00–15.00.

Przypominamy, że od 15 stycznia, na konkretny termin szczepienia mogą się rejestrować się osoby, które skończyły 80 lat, a od 22 stycznia – osoby, które skończyły 70 lat. Szczepienia rozpoczną się 25 stycznia.

Rejestracja na szczepienia:  

Szczegółowe informacje na temat Narodowego Programu Szczepień dostępne są na rządowej stronie, pod adresem: www.gov.pl.

pokaż metkę
Autor: Anna Latocha
Osoba publikująca: Margerita Krasnowolska
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2021-01-15
Data aktualizacji: 2021-01-15
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat