Rada Miasta rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Budować markę krakowskiej kultury

Pierwsza w Polsce miejska platforma VOD dla kultury – tak Play Kraków przedstawiano podczas posiedzenia Komisji Kultury i Ochrony Zabytków.

Fot. materiały prasowe / KBF
materiały prasowe / KBF

- Jej celem jest integracja kultury, stała relacja z publicznością czy przezwyciężanie barier w dostępie do kultury – mówiła Izabela Błaszczyk, dyrektor Krakowskiego Biura Festiwalowego, które stworzyło platformę w kilka miesięcy, w odpowiedzi na kryzys na kulturalnej scenie Krakowa spowodowany epidemią.

- Koncepcja stworzenia wspólnej przestrzeni powstała bardzo szybko, stworzyliśmy wirtualny dom kultury, z którego korzystają różne instytucje. Chcemy też poprzez nią budować markę krakowskiej kultury – dodawał Robert Piaskowski, Pełnomocnik Prezydenta Miasta Krakowa ds. Kultury. Na platformie znajdują się bezpłatne i płatne materiały. - Ważnym jej elementem są transmisje live z koncertów czy wydarzeń oraz fakt, że daje zarabiać artystom -  mówiła Izabela Błaszczyk i dodawała, że kiedy wszystko wróci do normalności, to Play Kraków nie przestanie działać, bo udostępnia krakowską kulturę osobom z zagranicy, starszym czy z niepełnosprawnościami – czyli takim, które mają problem, by wziąć udział w danym wydarzeniu.

Po czterech miesiącach funkcjonowania Play Kraków zanotowano: 22 tys. zarejestrowanych uczestników, 118 tys. odtworzeń materiałów, 5000 sprzedanych biletów na wydarzenia płatne, 500 dostępnych materiałów video.

- Nie przypuszczałam, że w tym trudnym czasie zrobicie coś tak spektakularnego – podkreślała radna Teodozja Maliszewska, a radny Stanisław Moryc pytał, kiedy platforma zacznie na siebie zarabiać. - Po tak krótkim czasie działania trudno odpowiedzieć na to pytanie – mówiła Izabela Błaszczyk i zachęcała radnych, by weszli na stronę  www.playkrakow.com.

pokaż metkę
Autor: Magdalena Bartlewicz
Osoba publikująca: KATARZYNA MALETA-MADEJSKA
Podmiot publikujący: Kancelaria Rady Miasta Krakowa
Data publikacji: 2021-01-13
Data aktualizacji: 2021-01-13
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat