Kultura rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Wirtualne archiwum ofiar terroru nazistowskiego i komunistycznego w Krakowie

Muzeum Krakowa w ramach cyklu wydarzeń „40 lat Ulicy Pomorskiej”, uświetniającego rocznicę powstania tego muzealnego oddziału, zaprasza do udziału w prezentacji: „Wirtualne archiwum ofiar terroru nazistowskiego i komunistycznego w Krakowie – sens i geneza powstania oraz wyzwania na dziś”.

Jednym z ważniejszych elementów ekspozycji w oddziale przy ulicy Pomorskiej jest nowatorski projekt wirtualnego archiwum. Zbierane długimi latami przez pracowników muzeum informacje o ofiarach niemieckiego i stalinowskiego terroru zostały udostępnione szerokiej publiczności w formie elektronicznej bazy danych dostępnej w internecie. Dzięki zgromadzonym dokumentom i fotografiom zwiedzający może bliżej zapoznać się z życiorysem wybranej osoby. Archiwum składa się obecnie z kilku tysięcy pozycji i jest stale rozbudowywane.

Na spotkaniu będzie można się dowiedzieć, jaka była geneza jego powstania, jak było prowadzone zanim zostało udostępnione w sieci, jaki odzew wywołuje w społeczeństwie oraz jak wygląda jego „papierowa” wersja.

Spotkanie odbędzie się dziś, 14 stycznia, o godz. 18.00 na profilu Ulicy Pomorskiej - oddziału Muzeum Krakowa na Facebooku.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Marcin Drobisz
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2021-01-14
Data aktualizacji: 2021-01-14
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat