Start rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Grudniowe kontrole domowych instalacji grzewczych

Strażnicy miejscy przeprowadzili w grudniu 330 kontroli instalacji grzewczych. Ujawnili 11 wykroczeń, nałożyli dwa mandaty karne, przygotowali sześć notatek pod wniosek o ukaranie do sądu i pouczyli trzy osoby.

Fot. Straż Miejska Miasta Krakowa
Straż Miejska Miasta Krakowa

Wobec osób ignorujących przepisy uchwały antysmogowej wyciągali konsekwencje wynikające z przepisów prawa. Ujawnione wykroczenia kończyły się pouczeniem, mandatem karnym do 500 zł lub skierowaniem wniosku o ukaranie do sądu (grzywna do 5 tys. zł.).

Każdy ujawniony przypadek spalania paliw stałych był rozpatrywany indywidualnie, a decyzje o sankcjach lub ich braku strażnicy podejmowali w oparciu o aspekty: socjalne, formalno-prawne, techniczne i inne.

W ostatnich tygodniach patrole prowadziły intensywne kontrole m.in. rejonu Kazimierza i samego Rynku Podgórskiego, skąd dochodziły niepojące sygnały od mieszkańców o naruszeniach przepisów uchwały antysmogowej.

Apelujemy zatem, aby wszelkie podejrzenia związane ze spalaniem paliw stałych w domowych instalacjach grzewczych zgłaszać bezpośrednio do dyżurnych straży miejskiej pod numerem 986.  

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2021-01-09
Data aktualizacji: 2021-01-08
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat