Nauka i edukacja rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Ferie z Groteską

W drugim tygodniu ferii zimowych Teatr Groteska zaprasza na wyjątkowe warsztaty dla dzieci. Będą to dwie propozycje: „O wyobraźni – czyli to czego nie widać w teatrze, a jest ważne” Mai Kubackiej oraz „Warsztaty skarpetkowe” przygotowane przez aktorów: Dominikę Guzek, Bartłomieja Olszewskiego i Jakuba Popławskiego.

Fot. materiały prasowe
materiały prasowe

Warsztaty mają zachęcić do tego, aby bawić się i uczyć kreatywnie, wykorzystując to co każdy ma w domu i przede wszystkim własną wyobraźnię! Krótkie warsztaty z Groteski mają zachęcić dzieci do działania, stać się dla nich inspiracją, aby bawić się bez komputerów i innych nośników elektronicznych!

O wyobraźni – czyli to czego nie widać w teatrze, a jest ważneMai Kubackiej to odautorska propozycja oparta w całości na osobistym doświadczeniu pracy z wyobraźnią jako aktorki, instruktorki teatralnej, a także aktorki podejmującej realizacje reżyserskie. Warsztaty mają zachęcić młodych widzów do pobudzania wyobraźni, do pracy z wyobraźnią bez obciążenia stresem „pustki w głowie”. Zbudowane są w przejrzysty sposób, zrealizowane prostymi środkami i przy pomocy czytelnych elementów w konsekwentnej estetyce. „To czego nie widać w teatrze, a jest ważne” to cykl o charakterze pogadanek wykorzystujących pierwotną gamę narzędzi  twórczych (relacje osobiste, zdjęcia, kolaże, plansze prezentacji, pisanie, realne prezentacje w rzeczywistości – krótkie ujęcia filmowe, czy elementy animacji poklatkowej).

Warsztaty skarpetkowe” przygotowali aktorzy występujący w najnowszej realizacji Teatru Groteska – „Niesamowitych przygodach dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)” w reżyserii Lecha Walickiego (premiera: wrzesień 2020). Będą to warsztaty ruchowe, aktorskie i wokalne w jednym. Bartłomiej Olszewski, Jakub Popławski i Dominika Guzek pokażą jak można bawić się skarpetkami, tworzyć teatr skarpetkowy i poznawać oraz przekazywać w ten sposób emocje! Skarpetki będą bohaterami na stopach, dłoniach oraz będą tworzyć swoje historie, tak jak w historii opisanej przez Justynę Bednarek.

Harmonogram warsztatów jest dostępny na stronie internetowej Teatru Groteska.

Pierwsze zajęcia odbyły się 11 stycznia o godz. 10.00 na profilu teatru na Facebooku.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2021-01-12
Data aktualizacji: 2021-01-12
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat