Nauka i edukacja rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Kraków Novice 2021 on-line

Klub Debat Parlamentarnych UJ – Jagiellonian Debating Society, organizuje kolejne spotkanie studentów, którzy zwracają szczególną uwagę i kształcą się w sztuce dyskusji i argumentacji. Krakowski turniej w formacie brytyjskim parlamentarnym, odbędzie się 16 i 17 stycznia, tym razem on-line.

Fot. materiały prasowe
materiały prasowe

Uczestnicy poznają temat swojej dyskusji na 15 minut przed rozpoczęciem zawodów – to jedna z głównych zasad organizowanych debat parlamentarnych. W ten sposób weryfikowana jest erudycja oraz zdolności oratorskie zawodników. Zakres dyskusji może być bardzo szeroki – od dylematów społecznych, przez zagadnienia polityczne aż po alternatywne rzeczywistości.

Debaty w formie British Parlimentary (BP) charakteryzuje podział na cztery rundy: półfinały dla ośmiu zwycięskich i finał dla czterech najlepszych drużyn. Każdy zespół liczy dwóch członków. Uczestnicy zobowiązani są zapłacić 5 zł. Po turnieju kwota zostaje przekazana na organizację charytatywną, wybraną przez zwycięską drużynę.

Debaty odbędą się za pośrednictwem platform Mixidea i Discord. Główni sędziowie to: Ala Filbier, Wiktoria Licha i Paweł Sieprawski. Cała trójka uczestniczyła wcześniej w mistrzostwach debat. Aby móc przyglądać się zmaganiom mistrzów argumentacji, należy się zarejestrować jako tzw. sędzia pomocniczy. Doświadczenie nie jest wymagane.

Klub Debat Parlamentarnych UJ jest jedną z największych tego typu organizacji w Polsce. Zrzesza studentów, którym niestraszny jest żaden temat do merytorycznej dyskusji.

Więcej informacji na Facebooku.


Autorka tekstu: Ada Benio – studentka Instytutu Studiów Międzykulturowych Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Tekst powstał w ramach współpracy Instytutu Studiów Międzykulturowych UJ (przedmiot: dziennikarstwo kulturalne) z redakcją serwisu kraków.pl.

pokaż metkę
Autor: Ada Benio
Osoba publikująca: Margerita Krasnowolska
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2021-01-07
Data aktualizacji: 2021-01-07
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat