Start rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

ZIM szuka wykonawcy rozbudowy ul. Jakubowskiego

Zarząd Inwestycji Miejskich ogłosił przetarg na rozbudowę ul. Jakubowskiego. To jedna z ulic dojazdowych do Szpitala Uniwersyteckiego w Prokocimiu. Oferty można składać do 26 stycznia 2021 roku.

Fot. materiały ZIM
materiały ZIM

Przypomnijmy, że niedawno ZIM wyłonił wykonawcę przebudowy ul. Kostaneckiego, która jest pierwszym elementem rozbudowy dróg dojazdowych do Szpitala Uniwersyteckiego w Prokocimiu. Prace na tym odcinku powinny rozpocząć się w styczniu – plac budowy został już przekazany wykonawcy, firmie Colas Polska Sp. z o.o., który obecnie przygotowuje tymczasową organizację ruchu na czas robót.

Tuż przed świętami Bożego Narodzenia ZIM ogłosił przetarg dotyczący drugiego z elementów modernizacji dróg w Prokocimiu. Tym razem poszukiwany jest wykonawca rozbudowy ul. Jakubowskiego. Tu zakres prac zakłada rozbudowę ulicy Jakubowskiego wraz ze skrzyżowaniem z ulicą Kostaneckiego, w ramach inwestycji powstaną ronda, wybudowane będą chodniki po obu stronach, uporządkowana kwestia parkowania, przebudowane skrzyżowanie z ul. Wielicka wraz z budową lewoskrętu w kierunku centrum, przebudowana i powiększona będzie pętla autobusowa, co pozwoli na przyjęcie większej liczby kursów.

Szczegółową informację o przetargu można znaleźć tutaj.

Na etapie uzgodnień dokumentacji projektowej jest natomiast trzeci etap rozbudowy dróg w Prokocimiu. Chodzi o dojazd od południowej strony, dzięki budowie zupełnie nowej ulicy, która połączy ulice Kosocicką z Jakubowskiego. Nowa ulica będzie miała około 600 m długości, na skrzyżowaniach z ulicami Kosocicką i Rydygiera planowane są ronda, powstaną też chodniki.

ADRES: ul. Jakubowskiego, Kraków
pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2021-01-09
Data aktualizacji: 2020-12-29
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat