Kultura rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Muzeum Krakowa zaprasza na wydarzenia on-line

W związku z obecną sytuacją epidemiczną wszystkie oddziały Muzeum Krakowa będą nieczynne co najmniej do niedzieli, 17 stycznia. Muzealnicy zapraszają więc na swoje wydarzenia w wersji on-line.

Fot. Bogusław Świerzowski / krakow.pl
Bogusław Świerzowski / krakow.pl

Wystawa „Szopki w Celestacie”

Pokonkursowa wystawa szopek krakowskich w Celestacie nie jest obecnie dostępna dla publiczności. Muzealnicy zapraszają do odwiedzenia specjalnej strony internetowej gdzie można obejrzeć wszystkie szopki nagrodzone w tegorocznym konkursie.

Wirtualny spacer „Wokół szopki”

W tym roku kolejny już raz krakowskie szopki tchnęły ducha świąt Bożego Narodzenia w miejskie place i uliczki. W obrębie Starego Miasta wyeksponowanych zostało blisko 40 szopek. Na wielbicieli szopkowej tradycji czekają również wirtualny spacer szlakiem najpiękniejszych szopek, gra terenowa oraz warsztaty on-line dla dzieci i rodziców „Ekoszopka pod choinkę”. Kluczem do oglądania wspaniałych dzieł krakowskich szopkarzy może być spacerownik, który można pobrać ze strony internetowej wokolszopki.pl.

Kochasz Kraków jak Wyspiański? Świętuj z nami jego urodziny!

Weź udział w internetowej zabawie Muzeum Krakowa i odczytaj lub wyrecytuj wiersz Wyspiańskiego „O, kocham Kraków”. Dla autorów najciekawszych wykonań przewidziano atrakcyjne nagrody. Szczegóły tutaj.

Kręci nas Europa!

Polska od zawsze leżała w sercu Europy. Nawet wówczas, gdy wiatry historii próbowały ją z mapy całkowicie wymazać lub spychały we wschodnią strefę wpływów. Muzeum Krakowa przypomina, jak zmieniło się nasze miasto w ostatnich 17 latach. Szczegóły tutaj.

pokaż metkę
Autor: Tomasz Róg
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2021-01-09
Data aktualizacji: 2021-01-15
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat