Rada Miasta rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Pomaganie przez śpiewanie

Rada Miasta Krakowa podjęła wyzwanie, do którego została nominowana przez TVP Kraków i w szczytnym celu kolędowała dla Hospicjum św. Łazarza w Krakowie.

Fot. RMK
RMK

W nagraniu kolędy wzięli udział radni: Małgorzata Jantos, Agata Tatara, Iwona Chamielec, Sławomir Pietrzyk, Adam Migdał, Łukasz Maślona, Jan Stanisław Pietras oraz Łukasz Sęk. Dzięki współpracy z Teatrem Bagatela nagrali oni kolędę „Pójdźmy wszyscy do stajenki”. Po wykonanym zadaniu do zaśpiewania kolędy w tym jakże słusznym celu nominowali: Regionalną Izbę Obrachunkową w Krakowie, Państwową Straż Pożarną oraz Nowohuckie Centrum Kultury. – Prosimy o wpłaty na konto Hospicjum św. Łazarza w Krakowie, niech w tym świątecznym czasie zaleje ich odwzajemniona fala dobra! – mówili radni-kolędnicy.

Wyzwanie #KolędaDlaHospicjum to wyjątkowa akcja pomocy dla Hospicjum św. Łazarza w Krakowie. Polega ona na:
- zaśpiewaniu kolędy, pastorałki lub piosenki świątecznej i nagraniu tego wykonania,
- udostępnieniu nagrania w mediach społecznościowych (FB, www, YouTube i inne),
- wsparciu Hospicjum św. Łazarza poprzez złożenie datku na https://pomagam.pl/KoledaDlaHospicjum (można też wykonać tradycyjny przelew na konto 92 2490 0005 0000 4530 9034 8688 z dopiskiem: Kolęda Dla Hospicjum),
- zaproszeniu do udziału w wyzwaniu innych: rodziny, znajomych, firm, instytucji, organizacji.

– Niech nasze wspólne kolędowanie będzie wyrazem troski o nieuleczalnie chorych pacjentów Hospicjum św. Łazarza i uczyni świąteczny czas szczególnym. Zachęcamy także do rodzinnego, międzypokoleniowego kolędowania, pozdrawiania swoich bliskich na FB i zapraszania ich do Kolędy Dla Hospicjum. Niech akcja ta będzie pretekstem do ciepłej myśli o chorych w Hospicjum św. Łazarza w Krakowie, którzy nie mogą spędzać Świąt w swoich domach, o personelu, który w świątecznym czasie opiekuje się nimi, a także o sobie nawzajem, o krewnych daleko, daleko i tej naszej tradycji kolędowania, która przeniesie nas w czas, który znamy, ten jeszcze sprzed roku, bezpieczny, przewidywalny, radosny, może wtedy nie do końca doceniany, ale teraz utęskniony – piszą o akcji jej organizatorzy.

Kolędę można zobaczyć na Facebooku Rady Miasta Krakowa.

pokaż metkę
Autor: Magdalena Bartlewicz
Osoba publikująca: Margerita Krasnowolska
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2020-12-22
Data aktualizacji: 2020-12-22
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat