Rada Miasta rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Nowa hala sportowa

W połowie października rozpoczęła się budowa nowoczesnej hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 151 przy ul. Lipińskiego.

Rafał Komarewicz*

Fot. Zarząd Infrastruktury Sportowej
Zarząd Infrastruktury Sportowej

Funkcjonalny i nowoczesny obiekt będzie spełniał nawet największe wymagania uczniów i kadry trenerskiej. W nowej hali powstaną boiska m.in. do gry w koszykówkę, piłkę ręczną i siatkówkę. Znajdzie się tam również ścianka wspinaczkowa, sala fitness i siłownia oraz niezwykły, użytkowy dach – podzielony na strefę rekreacyjną i ekologiczną.

Jestem niezmiernie szczęśliwy, że udało się doprowadzić do realizacji tej inwestycji. To kolejna z moich obietnic wyborczych, która jest spełniana. W tym miejscu chcę bardzo podziękować za wsparcie Prezydentowi Jackowi Majchrowskiemu i Zarządowi Infrastruktury Sportowej za przychylność i współpracę. Mimo trudnej sytuacji finansowej związanej z pandemią koronawirusa, udało się doprowadzić do rozpoczęcia budowy.

Obiekt sportowy zostanie połączony z budynkiem szkolnym specjalnym łącznikiem. Hala jest nowoczesna i zaprojektowana tak, by spełniać wiele funkcji. Miejsce do uprawiania sportu i zajęć rekreacyjnych czy rozwijających znajdą tam uczniowie w każdym wieku. Dla najmłodszych użytkowników zaplanowano przestrzenie do zabaw pobudzające kreatywność (m.in. tablice perforowane z klockami, układanki, naścienne elementy sensoryczne o różnych fakturach i kolorach sprawdzające się bardzo dobrze w przypadku dzieci z różnymi stopniami niepełnosprawności psychoruchowej). Chcemy, by obiekt służył wszystkim uczniom. To dla nas ważne, aby rozwijać umiejętności i pasje najmłodszych krakowian, którzy w przyszłości będą siłą naszego miasta.

Warto dodać, że realizowana inwestycja nie ograniczy się do budynku samej hali sportowej. W ramach zagospodarowania terenu wokół hali zostanie wyremontowane istniejące boisko do gier zespołowych, powstanie bieżnia i skocznia do skoków w dal oraz plac zabaw. Przewidziane są także siłownia zewnętrzna, ścieżka edukacyjna dla najmłodszych, miejsce do gry w szachy, scrabble i elementy małej architektury. Zakres inwestycji obejmuje również budowę ogrodzenia, oświetlenia oraz parking.

Ta inwestycja to efekt wspaniałej obywatelskiej inicjatywy mieszkańców i dyrekcji szkoły, która znalazła poparcie u Prezydenta Miasta Krakowa, i dzięki naszym wspólnym działaniom, wraz z Dyrektorem Zarządu Infrastruktury Sportowej, udało się i hala powstaje. To wielki sukces mieszkańców.

* wiceprzewodniczący Rady Miasta Krakowa

Tekst ukazał się w dwutygodniku Kraków.pl

pokaż metkę
Autor: Rafał Komarewicz
Osoba publikująca: KATARZYNA MALETA-MADEJSKA
Podmiot publikujący: Kancelaria Rady Miasta Krakowa
Data publikacji: 2020-12-21
Data aktualizacji: 2020-12-21
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat