Sport i Zdrowie rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Pomóż przetrwać zimę osobom doświadczającym bezdomności

Czas zimy jest szczególnie trudny dla osób w kryzysie bezdomności. Epidemia koronawirusa sprawiła, że nadchodzące miesiące będą najtrudniejsze, a święta inne niż dotychczas. Chcąc zatroszczyć się o tych, którzy nie mogą odpowiedzieć na apel „Zostań w domu”, ponieważ tego domu nie mają, organizacja Dzieło Pomocy św. Ojca Pio uruchomiła zbiórkę pieniężną „Zimowy ekwipunek - pomóż przetrwać zimę osobom doświadczającym bezdomności”.

Fot. materiały UMK
materiały UMK

Zrzutka „Zimowy ekwipunek - pomóż przetrwać zimę osobom doświadczającym bezdomności” ma na celu zebranie 22 000 zł, za które zakupimy termosy, latarki czołowe i zimowe czapki oraz rękawiczki dla osób doświadczających bezdomności.

Panujące obostrzenia nie pozwalają na zorganizowanie Wigilii, na którą od lat zapraszane są osoby doświadczające bezdomności. W tym roku wigilijne potrawy wydane zostaną na wynos do termosów, których zakup ma być sfinansowany ze zbiórki. Czołówki będą pomocne tym, którzy śpią w pustostanach i altanach działkowych, w których nie ma dostępu do elektryczności. Czołówki przydadzą się szczególnie teraz, gdy dzień jest tak krótki, a zmrok panuje przez 15 godzin. W tym czasie równie przydatne będą zestawy zimowych czapek i rękawiczek.

Organizacja Dzieło Pomocy św. Ojca Pio od 16 lat codzienną pracą towarzyszy osobom doświadczającym bezdomności w pokonywaniu trudności życiowych. Oferuje pomoc podstawową (łaźnia, pralnia, garderoba, żywność) oraz specjalistyczną (wsparcie socjalne, zawodowe, mieszkaniowe, prawne, duchowe).

Rocznie ze wsparcia Dzieła Pomocy św. Ojca Pio korzysta ponad 2 200 osób doświadczających bezdomności.

Więcej informacji: www.dzielopomocy.pl.

 

pokaż metkę
Osoba publikująca: Monika Jagiełło
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2020-12-18
Data aktualizacji: 2020-12-14
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat