Kultura rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

40 lat Cricoteki na PLAY KRAKÓW

Już dziś, we wtorek, 8 grudnia, zapraszamy na PLAY KRAKÓW na dwa spotkania online. Będzie to także okazja, by podsumować jubileuszowy rok istnienia Cricoteki – żywego archiwum twórczości Kantora, założonego przez samego artystę.

Fot. materiały prasowe
materiały prasowe

O godzinie 18.00 odbędzie się rozmowa pt. „Gdzie jest Kantor?”, którą poprowadzi Agnieszka Obszańska, dziennikarka radiowa, twórczyni „Radiowego Domu Kultury”. Na pytanie „Gdzie jest Kantor?” będą odpowiadać wybitni kuratorzy sztuki współczesnej – Anda Rottenberg i Jarosław Suchan oraz dyrektorka Cricoteki Natalia Zarzecka. Rozmowa na temat dziedzictwa Tadeusza Kantora w Cricotece będzie okazją, by przyjrzeć się, co z tego dziedzictwa czerpią widzowie i kolejne pokolenia twórców, w jaki sposób instytucja założona przez artystę jako archiwum jego twórczości może być miejscem żywych idei, także po jego śmierci, jakie szanse i wyzwania stoją przed tego typu instytucjami. Dyskusja będzie tłumaczona na polski język migowy przez Marzenę Kasperską.

O godzinie 20:00 będzie miała miejsce prapremiera dźwiękowego spaceru po Krakowie „Kantor tu jest!".

Skomponowany przez Wojciecha Kiwera utwór jest remiksem archiwalnych wypowiedzi Tadeusza Kantora dotyczących miasta, libretta Agnieszki Jakimiak oraz tła dźwiękowego autorstwa Piotra Peszata. Dodatkową warstwą będzie przetworzony elektronicznie przez Kiwera krajobraz dźwiękowy określonych miejsc na trasie utworu, który stanie się materiałem do zbudowania nowej kompozycji.

Więcej na www.playkrakow.com

Przypominamy, że na PLAY KRAKÓW trwają w tym momencie dwa festiwale: Boska Komedia i Krakowski Festiwal Górski. Zapraszamy do oglądania spektakli i filmów!

 

pokaż metkę
Osoba publikująca: Marcin Drobisz
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2020-12-08
Data aktualizacji: 2020-12-08
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat