Kultura rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Na zapas. O „Kolekcji w kwarantannie”

W Muzeum Etnograficznym w Krakowie nadal można oglądać wirtualną wystawę: „Kolekcja w kwarantannie”. Znajdują się tam przedmioty, obrazy, dźwięki za którymi stoją ludzie i ich historie z czasu wiosennego lockdownu.

Fot. materiały prasowe
materiały prasowe

Projekt społecznościowy „Kolekcja w kwarantannie” to opowieści, spostrzeżenia, emocje towarzyszące ludziom w czasie pandemii. Oprócz udostępniania projektu na platformie internetowej, pracownicy przygotowują również wystawę w przestrzeni Muzeum Etnograficznego. Celem projektu jest zgromadzenie relacji o życiu w czasach pandemii dla kolejnych pokoleń.

Muzeum Etnograficzne

Wystawa jest kontynuacją badań etnograficznych, prowadzonych przez Muzeum – „Nasze życie w czasach zarazy”. Podczas wiosennego zamknięcia i ogólnoświatowej akcji #zostań w domu, Muzeum Etnograficzne zorganizowało kwestionariuszowe badania o życiu codziennym w czasach pandemii. Do końca czerwca respondenci przesłali 1524 ankiety, w których opowiedzieli o swoich doświadczeniach związanych z epidemią koronawirusa. Na podstawie ankiet, badacze podjęli próbę podsumowania – jak doświadczamy pandemii – wspólnie, choć w izolacji. Odpowiedzi z ankiet możemy poznać w sekcji Wycinki z badań.

Więcej informacji na stronie Muzeum Etnograficznego w Krakowie.

 


Autorka tekstu: Julia Styła – studentka Instytutu Studiów Międzykulturowych Uniwersytetu Jagiellońskiego

Tekst powstał w ramach współpracy Instytutu Studiów Międzykulturowych UJ (przedmiot: dziennikarstwo kulturalne) z redakcją serwisu kraków.pl.

pokaż metkę
Autor: Julia Styła
Osoba publikująca: Anna Duda
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2020-12-06
Data aktualizacji: 2020-12-03
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat