Rada Miasta rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Nowy rok – nowa sztuka

Brama otwarta, open call życzeniowy, instalacje artystyczne na terenie Starego Miasta i Nowej Huty - tak miasto planuje uczcić przyjście nowego roku. O tym jak artystycznie Kraków zadba o powitanie 2021 roku rozmawiano podczas zdalnego posiedzenia Komisji Promocji i Turystyki RMK.

Fot. materiały prasowe / KBF
materiały prasowe / KBF

Mimo, iż nie odbędzie się Sylwester na Rynku Głównym, Krakowskie Biuro Festiwalowe w tym roku postanowiło zadbać o mieszkańców Krakowa w nieco inny sposób niż dotychczas. Główną rolę odegrają nowoczesne instalacje, dzięki którym krakowianie będą mogli złożyć sobie życzenia noworoczne. Takie zadanie będzie spełniać Brama Otwarta projektu Grzegorza Skórczewskiego. Będzie ona swoistym portalem przenoszącym krakowian „w czasie”, gdyż za pośrednictwem bramy będą mogli obejrzeć materiały archiwalne z poprzednich imprez noworocznych, a także relacje powitania nowego roku w innych miastach. Za pośrednictwem Bramy w Sylwestra oraz Nowy Rok wyświetlane będą również życzenia noworoczne składane przez znanych i lubianych mieszkańców Krakowa. - Nie poprzestajemy jednak tylko na tym – życzenia mieszkańcom będzie mógł złożyć każdy, kto ma na to ochotę – mówił Michał Zalewski z KBF. Życzenia w formacie wideo nadsyłać należy w terminie od 26 listopada do 6 grudnia 2020 r., na adres: sylwester.opencall@kbf.krakow.pl. Nagrania, które będą spełniać wskazane wytyczne techniczne, zostaną wyświetlone na Bramie Otwartej 31 grudnia 2020 r. oraz 1 stycznia 2021 r.

Ponadto od 31 grudnia 2020 do 1 stycznia 2021 miasto rozświetli się dziesięcioma instalacjami artystycznymi, rozmieszczonymi w Starym Mieście i Nowej Hucie. Instalacje zostały wyłonione w konkursie „Nowy rok, nowa sztuka, nowe media”, a projekty instalacji to dzieła lokalnych twórców. Instalacje artystyczne pojawią się m.in. na pl.  Św. Ducha, ul. Powiśle czy w alei Róż.

pokaż metkę
Autor: Katarzyna Maleta-Madejska
Osoba publikująca: KATARZYNA MALETA-MADEJSKA
Podmiot publikujący: Kancelaria Rady Miasta Krakowa
Data publikacji: 2020-11-27
Data aktualizacji: 2020-11-27
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat