Nasze miasto rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Partnerzy programu „Ciepło dla Krakowa” razem dla seniorów

Tysiąc „Pakietów seniora” trafi do mieszkańców Krakowa i Skawiny. Partnerzy programu „Ciepło dla Krakowa” we współpracy z Centrami Aktywności Seniorów w Krakowie i Stowarzyszeniem Klubu Seniora „Seniorek” w Skawinie prowadzą akcję „Bądźmy bezpieczni i pełni ciepłych myśli”. Inicjatywa rozpoczęła się 20 listopada podczas Ogólnopolskiego Dnia Seniora i potrwa przez kilka najbliższych tygodni.

Fot. materiały prasowe
materiały prasowe

Krakowska elektrociepłownia PGE Energia Ciepła, elektrownia CEZ Skawina i Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Krakowie uruchomiły pilotażową akcję skierowaną do seniorów: „Bądźmy bezpieczni i pełni ciepłych myśli”. Celem akcji, której partnerami są Centra Aktywności Seniorów oraz skawiński Klub Seniora „Seniorek” jest przekazanie mieszkańcom Krakowa i Skawiny praktycznych zestawów. W „Pakietach seniora” znajdują się m.in.: list od partnerów programu, maseczki z oddychającego materiału z filtrem wymiennym o wysokim stopniu filtracji, płyny dezynfekcyjne, czy magnes na lodówkę z zaleceniami obowiązującymi w czasie pandemii i najważniejszymi informacjami kontaktowymi, przydatnymi w tym szczególnym czasie.

Bezpieczeństwo jest priorytetem partnerów programu „Ciepło dla Krakowa”, dlatego też każdy pakiet zostanie poddany ozonowaniu przed dostarczeniem go do seniorów.

– Dzięki inicjatywie partnerów programu „Ciepło dla Krakowa” tysiąc „Pakietów seniora” trafi do osób starszych. Programy takie jak: „Ciepła woda bez piecyka”, „Ciepło przez cały rok” czy zakończony już „Program Ograniczenia Niskiej Emisji” wpływają od lat na podniesienie jakości życia dziesiątek tysięcy starszych mieszkańców Krakowa i Skawiny oraz poziomu ich bezpieczeństwa. Rozpoczęcie kolejnej inicjatywy, skierowanej do seniorów, jest cenną odpowiedzią na obecne potrzeby – mówi Anna Okońska-Walkowicz, pełnomocnik prezydenta Krakowa ds. polityki senioralnej.

Koordynatorem akcji są Centra Aktywności Seniora przy Urzędzie Miasta Krakowa oraz Skawińskie Stowarzyszenie Klubu Seniora „Seniorek”. Projekt wspiera Fundacja Kształcenia Wypoczynku i Rekreacji w Krakowie, która powstała z inicjatywy ZHP Chorągiew Krakowska.

Osoby starsze korzystają z możliwości kontaktu z dzielnicowymi Centrami Aktywności Seniorów w Krakowie oraz wybranymi organizacjami na terenie Skawiny – zgłaszają prośby o pomoc przy zakupach, wyprowadzeniu psa czy pomoc w innych sprawach, które wymagają wyjścia z mieszkania. Inną, ale niemniej ważną formą pomocy dla seniorów, jest wsparcie psychologiczne – uruchomiono w tym celu specjalny telefon.

Więcej informacji o działaniach na rzecz osób starszych na terenie Krakowa można znaleźć na stronie internetowej dlaseniora.krakow.pl, natomiast na terenie Skawiny na stronie internetowej gminaskawina.pl.

Ciepło dla Krakowa

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat