Kultura rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Dworek Białoprądnicki zaprasza online

W Dworku Białoprądnickim czeka na Was zaangażowana społecznie wystawa Maskbook składająca się z kolorowych, „zamaskowanych portretów”. Wszystkie – w sposób mniej lub bardziej dosłowny – mówią: Save the world! Organizatorzy zapraszają na wirtualny spacer po wystawie w sobotę, 21 listopada od godz. 18.00.

Fot. Klaudia Krupa
Klaudia Krupa

Czym jest Maskbook?

Maskbook to artystyczny międzynarodowy projekt realizowany z inicjatywy i we współpracy z francuskim stowarzyszeniem Art of Change 21. Stanowi twórczą odpowiedź na wyzwania dotyczące środowiska naturalnego, takie jak: odpady, zanieczyszczenie powietrza czy zmiany klimatyczne.

W ramach Maskbook, we wrześniu tego roku, wraz ze Stowarzyszeniem Projekt Kraków, Dworek Białoprądnicki zorganizował warsztaty z tworzenia artystycznych masek antysmogowych. Wzięli w nich udział mieszkańcy Krakowa oraz młodzież z wolontariatu europejskiego. Każda maska, która powstała w trakcie warsztatów jest osobistym, zaangażowanym społecznie dziełem sztuki, wykonanym z materiałów pochodzących z recyklingu.

Od 2015 roku projekt Maskbook podejmuje globalne, twórcze działania na rzecz powiązania zdrowia ze środowiskiem, używając maski ochronnej jako symbolu. W aktualnej sytuacji pandemii Covid-19 ujawnia to powiązanie na bezprecedensową skalę i pobudza do myślenia i działania na rzecz środowiska.

Wystawa online

Wystawę w formule online będzie można obejrzeć na stronie Dworku Białoprądnickiego oraz na Facebooku. Materiał będzie dostępny od 21 listopada, od godz. 18.00. Organizatorzy zapewniają, że gdy tylko pozwolą na to wytyczne epidemiologiczne – zaproszą zainteresowanych do obejrzenia wystawy na żywo w Dworku.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat