Kultura rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Grudzień z Teatrem Groteska

Rok 2020 przyniósł wiele wyzwań, pozmieniał plany i otworzył na nowe perspektywy rozwoju. Groteska zrealizowała dwie premiery – wiosną „Dzikie Łabędzie” w reżyserii Jerzego Bielunasa i we wrześniu „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)” w reżyserii Lecha Walickiego.

Fot. materiały prasowe
materiały prasowe

Podczas pierwszego „wyłączenia” teatr komunikował się ze swoimi widzami przez akcje #złapgroteskęwsieci i #gramydlagroteski. Dzisiaj ponownie teatr jest zamknięty, ale Groteska niezmiennie jest obecna w życiu swoich widzów.

– To dla nas bardzo ważne, żeby tworzyć i aktualizować ofertę dla widzów w każdym wieku, niezależnie od okoliczności. Tęsknimy za żywym teatrem i przeżywającą go razem z nami widownią. Mamy nadzieję, że jak najszybciej wrócimy do naszej teatralnej aktywności przy Skarbowej 2, ale na razie przygotowaliśmy bogatą ofertę świąteczną, którą będziemy prezentowali w sieci. W grudniu Groteska zasypie widzów prezentami – mówi dyrektor teatru Adolf Weltschek.

Świąteczne warsztaty

Grudzień z Groteską to warsztaty plastyczne poświęcone przygotowaniu ozdób świątecznych, „Opowieść wigilijna” w interpretacji aktorów oraz dokument w odcinkach „Kod Mistrzów – Teatr Nieznany” realizowany przy wsparciu środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Będzie to niebywała okazja, aby zaglądnąć w zakamarki teatralne i poznać ludzi, którzy współtworzą spektakle. O swojej pracy opowiedzą między innymi akustycy i oświetleniowcy, plastycy i pracownicy pracowni krawieckiej.

Grudniową ofertę Groteski otworzą warsztaty plastyczne. Poprowadzą je ulubione aktorskie rodziny lalkarzy oraz pracownicy pracowni plastycznej. Będzie to idealny pretekst do spędzenia czasu wspólnie z całą rodziną i z dużą dawką dobrej zabawy. Pierwszy odcinek już 5 grudnia na stronie i w mediach społecznościowych teatru!

– Wiemy jak dużym zainteresowaniem cieszy się nasz teatr i prezentowane przez nas spektakle – dlatego ich również nie zabraknie w grudniowej ofercie. Planujemy pokazać wybrane tytuły dla dzieci – ale to na razie niespodzianka! – dodaje dyrektor Weltschek. 

Dodatkowe informacje znajdziesz na stronie internetowej Teatru Groteska.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat