Nauka i edukacja rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Kończą się remonty żłobków

Kończą się remonty i aranżacje żłobków zaplanowane na ten rok przez Zarząd Inwestycji Miejskich. Dwie z trzech placówek już działają.

Fot. Zarząd Inwestycji Miejskich

Kilkanaście dni temu zakończyły się prace w żłobku nr 18 przy ul. Mazowieckiej 30a. Budynek ma już nowe pokrycie dachowe. Wzmocniona została więźba dachowa, a na poddaszu zainstalowano oświetlenie. Do żłobka uczęszczają już maluchy. Wykonawcą zadania była firma LAX-POL Adam Laskoś Kompleksowe Usługi Remontowo-Budowlane.

Roboty zakończyły się też przy renowacji budynku żłobka nr 23 przy ul. Słomianej. Odnowiono elewację i stropodach. Przeprowadzono też izolację fundamentów i remont daszka nad wiatrołapem. Prowadzone roboty nie przeszkadzały w funkcjonowaniu placówki. W tym przypadku wykonawcą robót była firma EXRIMO Sp. z o.o.

 

Do końca roku mają się natomiast zakończyć prace adaptacyjne na potrzeby żłobka jednego z lokali użytkowych na osiedlu komunalnym Przyzby-Zalesie. Firma 2K – Budownictwo najpierw przygotowała projekt, a kilka tygodni temu rozpoczęła roboty. Trwa malowanie ścian, montowane są drzwi, obudowy grzejników, układane płytki, w łazienkach realizowany jest tzw. biały montaż. Na cele żłobka przystosowywana jest powierzchnia licząca ok. 314 m kw. Do placówki będzie mogło uczęszczać 52 maluchów, przewidziane są dwa oddziały – przy każdej sali ma być łazienka i magazyn na leżaki. W ramach placówki przewidziano też miejsce m.in. na wózkownię, szatnię oraz pomieszczenie do wydawania posiłków. Lokal ma być dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Łącznie w tym roku na remonty i adaptacje żłobków Zarząd Inwestycji Miejskich wyda kwotę ponad 2,1 mln zł.

pokaż metkę
Autor: Jan Machowski
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2020-11-20
Data aktualizacji: 2020-11-22
Powrót

Zobacz także

Znajdź