Biznes rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Wsparcie dla przedsiębiorców w obecnej fazie pandemii

Sytuacja właścicieli sklepów, lokali usługowych i gastronomicznych nadal jest niezwykle trudna. Przedsiębiorcy borykają się z drugą falą pandemii, dlatego prezydent Krakowa podjął kolejne kroki, które ułatwią funkcjonowanie podmiotom gospodarczym.

Fot. pixabay.com

Prezydent wydał zarządzenie wprowadzające szczególne rozwiązania, które mają wspierać podmioty działające na terenie Krakowa. Zarządzenie obejmuje podmioty, których sytuacja finansowa uległa pogorszeniu w związku z negatywnymi konsekwencjami ekonomicznymi i społecznymi epidemii COVID-19. Przepisy dotyczą zakresu wsparcia realizowanego przez Wydział Spraw Administracyjnych.

Działania wspierające przedsiębiorców obejmą m.in.:

  • zmianę terminu wykonania umowy lub jej części, w odniesieniu do umów cywilnoprawnych na czasowe udostępnienie nieruchomości przez Wydział Spraw Administracyjnych; dotyczy to w szczególności branż: gastronomia, dorożkarstwo, handel obwoźny, działalność artystyczna i reklamowa
  • rezygnację z opłaty manipulacyjnej za złożenie wniosku – w terminie krótszym, niż siedem dni przed datą udostępnienia nieruchomości lub siedem dni przed datą wnioskowanej zmiany
  • obniżkę czynszu dzierżawnego dla dzierżawców targowisk miejskich

Ponadto czasowo – w okresie od 1 listopada do 31 marca 2021 r. – obniżono stawki za udostępnienie nieruchomości pod ogródki. Stawki zostały obniżone do wysokości 60 proc. stawek dotychczas obowiązujących. Obecnie wynoszą one:

  • 1,50 zł (netto) za 1m2 dziennie +23 proc. VAT (strefa I centralna)
  • 0,90 zł (netto) za 1m2 dziennie +23 proc. VAT (strefa II)

Zarządzenie Prezydenta Miasta Krakowa znajdziesz tutaj.

pokaż metkę
Autor: GRAŻYNA ROKITA
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2021-01-07
Data aktualizacji: 2021-02-05
Powrót

Zobacz także

Znajdź