Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Dostęp do terenów zielonych sprawdzisz na mapie

Od 2015 r. miasto pozyskało 105 hektarów działek z przeznaczeniem pod zieleń za kwotę ponad 135 mln zł. Zarząd Zieleni Miejskiej jest w trakcie procedowania kolejnych 943 wniosków o wykup działek. Celem miasta na kolejne lata jest pozyskiwanie działek z przeznaczeniem pod zieleń tam, gdzie jest jej niewiele. Założenie jest takie, by każdy krakowianin mógł znaleźć się w parku, na skwerze lub łące w krótkim czasie od wyjścia z domu czy mieszkania.

Fot. Anna Duda / krakow.pl

Miasto opracowało mapę, która pokazuje, gdzie na terenie Krakowa w odległości 300 metrów od danego punktu znajdują się tereny zielone, a gdzie ta ilość jest niewystarczająca.

Mapa pozwala na priorytetowe potraktowanie tych wykupów, które są niezbędne z punktu widzenia poprawy jakości życia mieszkańców. Tam, gdzie zieleń jest bliska, wykupy działek na ten cel nie będą w najbliższym czasie prowadzone.

Przypomnijmy, w ostatnich latach w Krakowie pozyskano ważne tereny przeznaczone pod zieleń. Są wśród nich m.in. tereny Zakrzówka, Lasu Borkowskiego czy wykupione w ostatnim czasie uroczyska Górka Pychowicka.

Miasto, kierując się oczekiwaniami krakowian, wykupiło również teren Wesołej, dzielnicy położonej w ścisłym centrum Krakowa. Sukcesywnie wykupywane są również działki w ramach parku Aleksandry czy Słona Woda, które w przyszłości utworzą zielony ring na południu miasta, czyli Planty Podgórskie.

 

pokaż metkę
Autor: KAMIL POPIELA
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2020-12-19
Data aktualizacji: 2022-01-02
Powrót

Zobacz także

Znajdź