Nasze miasto rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Blok komunalny przy ul. Fredry: czas na budowę parteru

Zakończyły się prace związane z budową fundamentu. Trwa przygotowanie do realizacji parteru budynku. To aktualny stan robót związanych z budową bloku komunalnego przy ul. Fredry.

Fot. Zarząd Inwestycji Miejskich w Krakowie
Zarząd Inwestycji Miejskich w Krakowie

Przypomnijmy, że realizacja kolejnej mieszkaniowej inwestycji ZIM – bloku przy ul. Fredry – rozpoczęła się w sierpniu br. Najpierw wykonawca - firma Sarivo Budownictwo - przygotował teren: rozebrał istniejący tam stary budynek oraz inne elementy infrastruktury. Usunięto też roślinność, w zamian za którą posadzonych zostanie około 180 sztuk głównie krzewów.

Następnie przeprowadzone zostały roboty ziemne – powstał wykop, w którym wykonano fundament. Prace związane z posadowieniem budynku oraz wykonaniem ścian nośnych poziomu -1, na którym znajdują się pomieszczenia techniczne oraz garaże już się zakończyły.  Uzbrojono też i wylano dużą część stropów i belek nad kondygnacją podziemną. Aktualnie prowadzone są roboty związane ze zbrojeniem i szalowaniem ścian poziomu parteru, a także roboty murowe na tym poziomie. W najbliższym czasie planowane jest betonowanie ścian na poziomie parteru oraz betonowanie elementów klatki schodowej. 

Inwestycja prowadzona jest na podstawie wydanego w październiku 2019 roku pozwolenia na budowę. Przy ul. Fredry – w okolicy istniejącej już zabudowy mieszkaniowej – zrealizowany zostanie jeden czterokondygnacyjny blok z 46 mieszkaniami, liczący maksymalnie do 15 m wysokości. W ramach zadania powstanie też teren zielony oraz ponad 50 miejsc postojowych.

Warto wiedzieć, że inwestycja uzyskała dofinansowanie z Banku Gospodarstwa Krajowego na kwotę ponad 2,5 mln zł. Łączny koszt budowy to około 8,1 mln zł.

Budowa bloku przy ul. Fredry to kolejna mieszkaniowa inwestycja Zarządu Inwestycji Miejskich. W tym roku zakończyła się realizacja osiedla Przyzby–Zalesie, a także osiedla Wańkowicza w Nowej Hucie.  

ADRES: ul. Fredry, Kraków
pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat