Rada Miasta rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Ulga dla przedsiębiorców

Wysokość opłaty za zajęcie pasa drogowego ulega obniżeniu do wysokości 45 proc. opłaty naliczonej w decyzjach administracyjnych – to zapis nowego proponowanego projektu uchwały. Jest to ulga jaką przewidziało Miasto dla przedsiębiorców, którzy prowadzą działalność w pasie drogowym, np. ogródków restauracyjnych, kiosków czy foodtrucków.

Fot. Paweł Krawczyk
Paweł Krawczyk

Radni z Komisji Infrastruktury mieli okazję zapoznać się z projektem uchwały w sprawie przepisów porządkowych dotyczących czasowej zmiany wysokości wybranych opłat naliczonych na podstawie ostatecznych decyzji administracyjnych zezwalających na zajęcie pasa drogowego, w związku z sytuacją kryzysową wywołaną przez rozprzestrzenianie się choroby zakaźnej COVID-19. Druk ten zakłada, że od 1 listopada 2020 roku nie będzie naliczana dotychczasowa opłata, a jedynie jej 45 proc. Warunkiem zastosowania obniżki opłaty, o której mowa, jest złożenie pisemnego wniosku o zmianę ostatecznej decyzji administracyjnej. Obniżenie wysokości opłat dotyczy decyzji administracyjnych zezwalających na zajęcie pasa drogowego w okresie od 1 listopada 2020 r. do 31 marca 2021 r. Powyższy zapis będzie dotyczył przede wszystkim branży gastronomicznej (ogródki restauracyjne, foodtrucki), ale również sprzedawców (kioski, stoiska z obwarzankami, pawilony handlowe itp.) Radni zaopiniowali wymieniony druk przed sesją – 18 listopada.

Przewodniczący Komisji Infrastruktury Jacek Bednarz pytał o możliwość podjęcia działań umożliwiających dojazd do centrum osobom dowożącym jedzenie z restauracji, które według obowiązujących obostrzeń są zobowiązane prowadzić działalność tylko na dowóz lub wynos. Radny pytał, czy są już zaplanowane lub zorganizowane tego typu ułatwienia, np. zwolnienie z opłat za dojazd lub postój w Strefie Płatnego Parkowania. Jak poinformował Marcin Hanczakowski – dyrektor Zarządu Dróg Miasta Krakowa - już zgłosiły się podmioty w tej sprawie. I takie zezwolenia są przyznawane.

pokaż metkę
Autor: Katarzyna Maleta-Madejska
Osoba publikująca: Marcin Drobisz
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat