Biznes rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Sześć powodów, by założyć firmę w Krakowie

Trwają spotkania przedstawicieli Punktu Obsługi Przedsiębiorcy z krakowskimi studentami zachęcające ich do podejmowania działalności na własną rękę.

Fot. pixabay.com
pixabay.com

Punkt Obsługi Przedsiębiorcy Urzędu Miasta Krakowa przygotował specjalną prezentację: „Sześć powodów, dla których warto zarejestrować firmę w Krakowie” i we współpracy z krakowskimi uczelniami przedstawia ją w formie zdalnej na wykładach. Inicjatywa ta cieszy się dużym powodzeniem. Od początku roku akademickiego 2020/2021 odbyło się 10 takich wirtualnych spotkań. Do końca 2020 r. planowanych jest kolejnych sześć na Uniwersytecie Ekonomicznym i w Wyższej Szkole Zarządzania i Bankowości. Celem spotkań jest wskazanie konkretnych narzędzi wsparcia dla ludzi młodych w realizacji pomysłów na własny biznes.

Nie każdy wie, że np. prowadzenie firmy jako tzw. działalność nierejestrowa nie wymaga żadnych zgłoszeń, można ją prowadzić w bardzo szerokim zakresie, praktycznie od zaraz, a rozliczenie następuje na postawie rocznego PIT-u.

Wg raportu „Portfel Studenta” opublikowanego przez Związek Banków Polskich i Warszawski Instytut Bankowości ponad połowa studentów (54 proc.) wskazała, że w ciągu ostatnich trzech miesięcy ich sytuacja materialna pogorszyła się. Rosną też koszty utrzymania się na studiach – średni miesięczny rachunek wydatków polskiego studenta wynosi ponad 2600 zł, co oznacza wzrost o ok. 500 zł w stosunku do roku ubiegłego. Jak wynika z danych WIB, obecnie aż 62 proc. studentów musi pracować, by kontynuować studia. Są chętni do pracy, ale brakuje ofert pracy. Część studentów,  mimo nauki zdalnej, wróciło do miast i szuka dorywczych zajęć. W  tym roku akademickim, z powodu pandemii, nie jest to łatwe. Dlatego też warto, jak przekonują przedstawiciele POP, założyć i prowadzić własną firmę. 

Wszelkich informacji dla zainteresowanych uczelni czy instytucji chcących skorzystać z tej formy wsparcia udzieli pracownik Punktu Obsługi Przedsiębiorcy: Magdalena Piech tel. 12 616 56 30, e-mail: magdalena.piech@um.krakow.pl

Więcej informacji tutaj.

pokaż metkę
Autor: Grażyna Rokita
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat