Nasze miasto rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Krakowska Wyprawka – złóż wniosek online

Każdy nowo narodzony krakowianin jest witany przez prezydenta Krakowa i dostaje w prezencie wyprawkę. Mimo tego, że urząd ze względów sanitarnych ograniczył bezpośrednią obsługę mieszkańców, wyprawki bez przeszkód docierają do świeżo upieczonych rodziców, a wszystkie formalności związane ze składaniem wniosków o Krakowską Wyprawkę można załatwić nie wychodząc z domu.

Fot. Magiczny Kraków
Magiczny Kraków

Podstawowym warunkiem otrzymania Krakowskiej Wyprawki jest zameldowanie dziecka na pobyt stały w Krakowie oraz wypełnienie i przesłanie odpowiedniego wniosku, czyli Zgody na dostarczenie pakietu.

Wszyscy uprawnieni, zainteresowani możliwością elektronicznego złożenia wniosku o Krakowską Wyprawkę powinni przesłać skan lub wyraźne zdjęcie wypełnionego i zaszyfrowanego (za pomocą programu 7zip, WinZip lub WinRAR) dokumentu na adres e-mail: krakowska.wyprawka@um.krakow.pl.

Następnie pod numer telefonu 887 201 561 powinni wysłać wiadomość zawierającą hasło do zaszyfrowanego pliku oraz podać adres mailowy (z którego została wysłana zgoda), a także imię i nazwisko nadawcy, zgodnie z poniższym wzorem:

e-mail: jan.nowak@gmail.com
hasło: wyprawka123
Jan Nowak

Po weryfikacji wniosku i uprawnień do otrzymania wyprawki, przesyłki będą dostarczane przez kurierów bezpośrednio na adres zameldowania (lub adres korespondencyjny), podany we wniosku przez rodziców lub prawnych opiekunów dziecka w terminie do 21 dni od złożenia wniosku. Po otrzymaniu powiadomienia o przesyłce od firmy kurierskiej istnieje możliwość przekierowania przesyłki do dogodnego dla siebie paczkomatu.

Więcej informacji o Krakowskiej Wyprawce tutaj.

Dokumenty do pobrania:

  • Wniosek (formularz zgody) jest dostępny tutaj.
  • Regulamin akcji dostępny jest tutaj.

Kontakt:

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat