Nauka i edukacja rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Trwa nabór do Wyszehradzkich Rezydencji Literackich

Stowarzyszenie Willa Decjusza uruchomiła nabór do 10. edycji Wyszehradzkich Rezydencji Literackich w 2021 roku. Program stypendialny skierowany jest do pisarzy, poetów, tłumaczy literatury, krytyków, eseistów i dziennikarzy z Polski, Czech, Słowacji i Węgier.

Fot. willa.org.pl
willa.org.pl

W nadchodzącym roku 32 rezydentów literackich będzie mogło zrealizować własne projekty w czterech Instytucjach Goszczących (Bratysławie, Budapeszcie, Krakowie lub Pradze) w wybranym okresie czasu: 1 maja – 12 czerwca 2021 r. (Kompaktowa Edycja Wiosenna) lub od 1 września do 30 listopada 2021 r. (Standardowa Edycja Jesienna).

Program ma wspierać pracę i mobilność Rezydentów Literackich oraz tworzyć platformy wymiany informacji. Dodatkowo program umożliwia rozwój i promocję literatury państw Grupy Wyszehradzkiej na terenie Europy Środkowej.

O stypendium mogą ubiegać się pisarze, poeci i tłumacze literaccy z krajów V4 z co najmniej jedną publikacją książkową oraz eseiści, krytycy literaccy, publicyści i dziennikarze z co najmniej trzema publikacjami w gazetach, czasopismach lub mediach elektronicznych (min. 18 lat).

Stypendium obejmuje pobyt w wybranym mieście oraz miesięczne stypendium w wysokości 1125 euro brutto (Kompaktowa Edycja Wiosenna) lub 2250 euro brutto (Standardowa Edycja Jesienna) oraz wsparcie ze strony Instytucji Goszczącej w przygotowaniu pobytu, organizacji spotkań literackich, wywiadów i warsztatów, a także nawiązywaniu kontaktów z wydawcami i krytykami literackimi.

Nabór do programu jest prowadzony do 30 listopada br.

Więcej informacji oraz formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie internetowej villa.org.pl.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat