Kultura rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Oglądaj koncert „Życia mała garść” na PLAY KRAKÓW

„Tyle słońca w całym mieście”, „Nic nie może wiecznie trwać”, „Im więcej ciebie, tym mniej” czy „Wielka dama tańczy sama” – to tylko część utworów stworzonych przez Annę Jantar i Jarosława Kukulskiego, które będzie można usłyszeć podczas koncertu. W wydarzeniu, które zostało zarejestrowane 6 października w Centrum Kongresowym ICE Kraków, wzięli udział m.in. Kayah, Kasia Kowalska, Natalia Kukulska, Igor Herbut czy Kuba Badach. Nagranie będzie dostępne na platformie PLAY KRAKÓW od soboty, 31 października.

Fot. Klaudyna Schubert / Krakowskie Biuro Festiwalowe
Klaudyna Schubert / Krakowskie Biuro Festiwalowe

– Ten koncert to olbrzymia dawka emocji. Wydawałoby się, że przede wszystkim dla mnie jako córki bohaterów, czyli Anny Jantar i Jarosława Kukulskiego, ale tak naprawdę okazuje się, że te utwory i cała historia – dramatyczna, tragiczna, ale też czasami pełna miłych, ciepłych, radosnych wspomnień – porusza wszystkich. Tych występujących na scenie i tych, którzy są wśród publiczności. Ta opowieść jest w jakimś sensie uniwersalna – mówi o wydarzeniu Natalia Kukulska.

– Te koncerty są obciążone dosyć poważnym ładunkiem emocjonalnym i nie zawsze łatwo sobie z tym poradzić, nie zawsze łatwo to udźwignąć. O tych emocjach muszą się Państwo przekonać sami – dodaje Kuba Badach.

Koncert „Życia mała garść” został zarejestrowany właśnie teraz nie bez przyczyny. W tym roku przypadają 70. rocznica urodzin i 40. rocznica tragicznej śmierci Anny Jantar oraz 10. rocznica śmierci Jarosława Kukulskiego. To niepowtarzalna okazja, by zaprezentować krakowskiej publiczności znane utwory artystów w nowym wykonaniu.

Muzyczne małżeństwo już w latach 70. ubiegłego wieku stworzyło wiele ponadczasowych utworów i wykonań, o których nie sposób zapomnieć. W repertuarze koncertu znalazły się piosenki Anny Jantar skomponowane zarówno przez jej męża, jak i innych kompozytorów, oraz wiele przebojów Jarosława Kukulskiego, które napisał dla innych wykonawców. Wiele z tych piosenek do dziś śpiewa cała Polska, a w przepięknej oprawie muzycznej Adama Sztaby nabierają nowych barw. W koncercie pojawią się takie hity, jak „Tyle słońca w całym mieście”, „Radość najpiękniejszych lat”, „Tylko mnie poproś do tańca”, „Nic nie może wiecznie trwać”, „Im więcej ciebie, tym mniej” czy „Wielka dama tańczy sama”.

– Zdecydowaliśmy, by właśnie ten koncert pokazać w Krakowie i za pośrednictwem PLAY KRAKÓW w całej Polsce, bo teraz bardziej niż kiedykolwiek potrzebujemy piosenek, które wszyscy dobrze znamy i nierzadko nucimy pod nosem. Ze względu na bezpieczeństwo nas wszystkich znów nie możemy spotykać się w większym gronie i uczestniczyć w wydarzeniach na żywo, dlatego niech ten koncert połączy nas wirtualnie. To idealne rozwiązanie na jesienne wieczory spędzane w domowym zaciszu – podpowiada Izabela Błaszczyk, dyrektor Krakowskiego Biura Festiwalowego, które było koncertu w ICE Kraków.

Koncert „Życia mała garść” miał swoją premierę w 2012 roku podczas Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, gdzie dostarczył wielu wzruszeń i wspomnień. W lekko zmienionym składzie wykonawczym odbył się w zeszłym roku na warszawskim Torwarze, a zgromadzona publiczność po raz kolejny przyjęła to widowisko muzyczne wręcz entuzjastycznie.

Narrację koncertu budują wspomnienia przyjaciół rodziców Natalii, z którymi artystka przeprowadziła osobiste rozmowy. Na ekranie pojawią się m.in. Maria Szabłowska, Wojciech Mann, Zbigniew Hołdys czy Janusz Weiss, którzy czasem w sposób wzruszający, a czasem zabawny podzielą się anegdotami i zapowiedzą kolejne utwory.

Piosenki, które łączą całe pokolenia Polaków, zaaranżowane przez Adama Sztabę na orkiestrę symfoniczną, zabrzmią w interpretacjach wspaniałych polskich wokalistów. Usłyszymy Kayah, Kasię Kowalską, Dorotę Miśkiewicz, Anię Rusowicz, Kubę Badacha, Piotra Cugowskiego i Igora Herbuta, którym zaakompaniuje oraz Orkiestra Adama Sztaby pod jego batutą oraz Orkiestra Akademii Muzycznej w Krakowie.

Koncert będzie można obejrzeć na platformie PLAY KRAKÓW. Wirtualny bilet kosztuje 10 zł. Wejdź na playkrakow.com i oglądaj razem z nami!

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2020-10-27
Data aktualizacji: 2020-10-27
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat