Kultura rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Trwają zapisy na filmową olimpiadę

Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny zaprasza uczniów szkół ponadpodstawowych do konkursu, który w tym roku zwraca szczególną uwagę na zagadnienia autotematyzmu i autobiografizmu w kinie. Po raz pierwszy do grona fundatorów nagród dołącza Krakow Film Commission. Oferuje on staż, podczas którego będzie można zobaczyć, jak w Małopolsce kręci się filmy, dokumenty czy seriale, a także jak szuka się idealnych lokacji.

Fot. materiały prasowe
materiały prasowe

Rejestracja do V Olimpiady Wiedzy o Filmie i Komunikacji Społecznej potrwa do 9 listopada. Olimpiada to jedyna tego rodzaju interdyscyplinarna inicjatywa edukacyjna o zasięgu ogólnopolskim. Jej celem jest popularyzacja wśród młodzieży szkół ponadpodstawowych wiedzy o kulturze filmowej oraz nauk o komunikowaniu. Szczególny nacisk położony jest na rozwijanie umiejętności sytuowania dzieł z dorobku kultury polskiej w odpowiednich kontekstach. W dużym stopniu konkurs koncentruje się także na różnych aspektach komunikacji społecznej, głównie w zakresie oddziaływania za pomocą języka i obrazu. W trakcie olimpiady uczniowie będą wyrabiać i udoskonalać techniki tworzenia przekazu językowego i wizualnego oraz konstruowania czytelnej narracji przekazu.

Tematem tegorocznej edycji jest „Kino i twórcy patrzą w lustro: autotematyzm i autobiografizm”. Olimpiada będzie składać się z trzech etapów: eliminacji szkolnych (19 listopada), zawodów okręgowych (11 stycznia) oraz zawodów centralnych (26-27 marca 2021 r.). Na laureatów czekają: roczne stypendium w Warszawskiej Szkole Filmowej, indeksy na uczelnie w całej Polsce, akredytacje na festiwale filmowe (m.in. Nowe Horyzonty we Wrocławiu, Tofifest w Toruniu i Warszawski Festiwal Filmowy), roczna prenumerata czasopisma „Ekrany”, książki, filmy na DVD, a także dwa staże w komisjach filmowych: krakowskiej i wrocławskiej.

Olimpiada została dwukrotnie doceniona przez Polski Instytut Sztuki Filmowej nominacją do nagrody w kategorii edukacji filmowej.

Więcej informacji: fn.org.pl/olimpiada, tel. 22 182 47 63, e-mail: olimpiada@fina.gov.pl.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat