Sport i Zdrowie rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Bezpłatne szczepienia przeciw HPV dla dwunastolatek

Trwają zapisy do bezpłatnego, miejskiego programu profilaktyki zakażeń wirusem brodawczaka ludzkiego (HPV) w Gminie Miejskiej Kraków, skierowanego do dziewcząt w wieku 12 lat. Do udziału w programie jeszcze w tym roku – do końca listopada – zachęcamy szczególnie dziewczęta, które rozpoczynają cykl szczepień, czyli będą przyjmować pierwszą dawkę szczepionki.

Fot. Gustavo Fring / pexels
Gustavo Fring / pexels

HPV to inaczej wirus brodawczaka ludzkiego, czyli stan przednowotworowy lub nowotwór szyjki macicy. Szczepienie ochronne przeciwko HPV uważane jest za skuteczną metodę zapobiegania zakażeniom wywołanym przez najważniejsze genitalne typy wirusa odpowiedzialne za większość przypadków raka szyjki macicy i brodawek płciowych.

W celu udziału w programie finansowanym przez miasto i skorzystania z możliwości bezpłatnego zaszczepienia przeciw HPV dziewcząt w wieku 12 lat, ich rodzice powinni skontaktować się z realizatorem programu – Przychodnią Salwatorską i ustalić możliwość oraz termin realizacji szczepienia.

Do udziału w programie jeszcze w tym roku – do końca listopada zachęcamy szczególnie te dziewczęta, które rozpoczynają cykl szczepień, czyli będą przyjmować pierwszą dawkę szczepionki.

Liczba szczepionek jest ograniczona.

Dane kontaktowe przychodni:

NZOZ Przychodnia Salwatorska Sp. z o.o.
ul. Komorowskiego 12/605
30-106 Kraków

Telefoniczna rejestracja i informacja pacjentów jest czynna od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-18.00 – nr tel. 12 68 30 513 oraz 12 421 87 97. Podczas rejestracji wyznaczony zostanie dzień i godzina przyjęcia pacjenta.

Dodatkowe informacje na temat Programu profilaktyki zakażeń wirusem brodawczaka ludzkiego (HPV) w Gminie Miejskiej Kraków można uzyskać pod numerem telefonu: 12 616 94 97.

pokaż metkę
Autor: ANNA LATOCHA
Osoba publikująca: Patrycja Piekoszewska
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat