Komunikacja rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Niemal wszyscy pasażerowie podróżują w maseczkach

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji oraz inspektorzy ruchu MPK przez ostatni tydzień kontrolowali, czy pasażerowie krakowskiej komunikacji stosują się do obowiązku zasłania ust i nosa. Wyniki wspólnych patroli potwierdzają, że niemal wszystkie osoby korzystające z tramwajów i autobusów podróżują z założoną maseczką.

Fot. Bogusław Świerzowski / krakow.pl
Bogusław Świerzowski / krakow.pl

Od wtorku, 13 października do poniedziałku, 19 października przeprowadzono prawie 150 kontroli. Za brak maseczki mandatami zostało ukaranych 14 osób. Kolejne 68 osób zostało pouczonych za nieprawidłowe zakrywanie ust i nosa. W stosunku do jednego pasażera skierowano wniosek do sądu za brak maseczki. To oznacza, że w krakowskich tramwajach i autobusach podróżowała średnio jedna osoba, która nie posiadała maseczki lub miała ją założoną nieprawidłowo.

Ponieważ Kraków znajduje w czerwonej strefie w poniedziałek, 19 października policjanci i inspektorzy ruchu MPK zwracali uwagę nie tylko na zakrywanie ust i nosa, ale także na liczbę pasażerów w pojazdach. Również dyspozytorzy ruchu MPK na bieżąco monitorowali sytuację związaną z frekwencją.

Wczoraj dodatkowe autobusy wykonały 39 kursów zarówno na liniach miejskich jak i aglomeracyjnych, a dodatkowe tramwaje wykonały tych kursów 10. Wszystko po to, aby umożliwić pasażerom zachowanie jak największego dystansu podczas podróży.

Warto podkreślić, że MPK SA w Krakowie od samego początku pandemii SARS CoV-2 podejmuje wiele działań w trosce o bezpieczeństwo pasażerów, klientów i pracowników.  Każdego dnia wszystkie pojazdy są dokładnie dezynfekowane, a prowadzący samodzielnie otwierają drzwi na każdym przystanku, dzięki czemu pasażerowie nie muszą dotykać przycisków. Cały czas w pojazdach są wydzielone strefy bezpieczeństwa w rejonie kabiny, która oddziela prowadzących i pasażerów.

Planowane są także kolejne kontrole z policją dotyczące stosowania się do obowiązku zakrywania ust i nosa. Do tej pory wspólnie z Komendą Miejską Policji oraz z Komendą Powiatową Policji w Krakowie przeprowadzono blisko 900 takich kontroli.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat