Start rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Budowa tramwaju do Górki Narodowej: zmiany na ul. Nad Sudołem

26 października zmieniła się organizacja ruchu na ul. Nad Sudołem. Ma to związek z pracami związanymi z budową linii Krakowskiego Szybkiego Tramwaju do Górki Narodowej.

Fot. pixabay.com
pixabay.com

W ramach robót budowlanych wykonawca zadania – firma Intercor – przebudowuje sieć ciepłowniczą. Już od połowy września wprowadzono korektę tymczasowej organizacji ruchu na ul. Opolskiej – ruch prowadzony jest po jezdni południowej z wykorzystaniem trzech pasów ruchu: w kierunku ronda Ofiar Katynia przejazd odbywa się z wykorzystaniem dwóch pasów, w kierunku Nowej Huty z wykorzystaniem jednego pasa ruchu.

W związku z postępem prac, zmiany zostały wprowadzone także na ul. Nad Sudołem. Od poniedziałku, 26 października zamknięty jest chodnik po południowej stronie tej ulicy – dla pieszych dostępny jest chodnik po stronie północnej.

Natomiast od 3 listopada, drogowcy przeniosą się na jezdnię. W związku z tym wprowadzony będzie ruch wahadłowy na ul. Nad Sudołem, na wysokości domu opieki zpołecznej. Tego rodzaju utrudnienia potrwają do marca 2021 roku.

W najbliższym czasie nowa tymczasowa organizacja ruchu wprowadzona będzie także w rejonie ulic Pleszowskiej, Białoprądnickiej i Pachońskiego. Szczegóły znajdziesz tutaj.

 

ADRES: ul. Nad Sudołem, Kraków
pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat