Sport i Zdrowie rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

PZU Cracovia Maraton – bieg w szczytnym celu

W poniedziałek, 19 października rozpoczęła się trzytygodniowa rywalizacja w biegu wirtualnym w ramach PZU Cracovia Maraton pod hasłem „to-ge(t)-ther(e)”.

Fot. ZIS
ZIS

Do 8 listopada, dzięki aplikacji biegowej, wszyscy pełnoletni chętni, bez względu na lokalizację, mogą uczestniczyć w wirtualnych zmaganiach na dystansach: 5 km, 10 km, 13 km, 21,097 km i 42,195 km. Wraz z biegiem tradycyjnym na dystansie maratońskim dla 250 osób i akcją specjalną – sztafetą maratońską na bieżniach, wirtualne wyzwanie wchodzi w skład projektu PZU Cracovia Maraton pod hasłem „to-ge(t)-ther(e)”.

Wirtualni biegacze ruszyli na trasy 19 października, a zapisywać się i brać udział w rywalizacji mogą do 8 listopada włącznie. Wydarzenie jest realizowane za pośrednictwem aplikacji wykorzystywanej już przy okazji treningu wirtualnego PZU Cracovia Maraton Challenge.

Wirtualne zmagania przewidziane są dla biegaczy i rolkarzy. Dystans można pokonać na dowolnie wybranej trasie. Można wybrać więcej niż jeden dystans, natomiast na każdym z dystansów wynik rejestrujemy tylko jeden raz.

Bieg tradycyjny na dystansie maratońskim wystartuje 8 listopada o godz. 10.00 z deptaku przy al. 3 Maja, a uczestnicy – wyłonieni już w drodze losowania wśród chętnych – pokonają niespełna 12 okrążeń wokół Błoń Krakowskich. Bieg zostanie przygotowany z zachowaniem wszelkich zasad reżimu sanitarnego obowiązujących aktualnie dla organizacji tego typu wydarzeń.

 

Jako wydarzenie towarzyszące zorganizowana zostanie akcja specjalna – sztafeta maratońska na bieżniach. Do udziału zaproszeni zostali sportowcy, aktorzy związani z Krakowem oraz sponsorzy i partnerzy, którzy wystawią do rywalizacji swoje reprezentacje. Każda z drużyn będzie miała za zadanie pokonać łącznie dystans maratonu – 42 km i 195 m. Wydarzenie będzie miało wymiar charytatywny, edukacyjny i prozdrowotny. Zmagania sztafet będą transmitowane „na żywo” w internecie. Przygotowane zostanie specjalne studio, do którego zaproszonych będzie wielu gości, a poprowadzi je Maciej Kurzajewski. 8 listopada zachęcamy do oglądania transmisji pod adresem: live.pzucracoviamaraton.pl.

Wartym podkreślenia jest fakt, że środki z opłat startowych uczestników biegu tradycyjnego i pozyskane od sponsorów zostaną przekazane na rzecz Oddziału Chorób Infekcyjnych i Pediatrii w Szpitalu Specjalistycznym im. S. Żeromskiego w Krakowie.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat