Start rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Podsumowanie weekendowych interwencji w czerwonej strefie

Naruszenia przepisów wynikających z rozporządzeń rządowych w sprawie COVID-19, były m.in. powodem interwencji strażników miejskich podczas minionego weekendu.  

Fot. Bogusław Świerzowski / krakow.pl
Bogusław Świerzowski / krakow.pl

Funkcjonariusze podeszli do mężczyzny, który przy ulicy Lubomirskiego pił alkohol prosto z butelki. Nie miał zasłoniętych ust i nosa, był arogancki. Strażnicy sporządzili notatkę pod wniosek o ukaranie za spożywanie alkoholu w miejscu zabronionym i kolejną notatkę do sanepidu z informacją o niestosowaniu się mężczyzny do zasad i przepisów sanitarnych.

Ponadto, ujęto i przekazano policji dwie osoby, które malowały po elewacji zabytkowego budynku przy ul. Podwale. Podjęto też interwencję wobec dwóch nietrzeźwych obcokrajowców, którzy w nocy zakłócali porządek i spoczynek nocny przy ulicy Szewskiej. Zostali ukarani mandatami karnymi w wysokości 500 zł i przewiezieni do Miejskiego Centrum Profilaktyki Uzależnień.

Strażnicy nałożyli również mandat w wysokości 500 zł na mężczyznę za nieobyczajny wybryk przy ul. Sławkowskiej oraz 200 zł mandatu dla mężczyzny za rozklejanie ulotek przy ul. Karmelickiej.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Katarzyna Pustułka
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2020-10-19
Data aktualizacji: 2020-10-20
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat