Sport i Zdrowie rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Zajęcia piłkarskie dla dziewczynek w Prądniczance

Klub Sportowy Prądniczanka Kraków stał się jednym z 30 ośrodków w Polsce, które we współpracy z Polskim Związkiem Piłki Nożnej będą prowadzić bezpłatne zajęcia piłkarskie dla dziewczynek w ramach pilotażowego programu UEFA Playmakers. Nowatorski program treningowy rusza 22 października.

Fot. materiały prasowe
materiały prasowe

Program UEFA Playmakers jest skierowany do dziewczynek w wieku 5-8 lat, które nigdy wcześniej nie brały udziału w zajęciach piłkarskich. Zgodnie z programem, ośrodki wykorzystają uwielbiane historie i postaci, tak aby zaangażować dziewczynki do gry w piłkę nożną.

Zajęcia organizowane przez KS Prądniczanka w ramach Playmakers są całkowicie bezpłatne. Pierwszy innowacyjny trening odbędzie się w czwartek, 22 października o godz. 16.00 w hali KS Prądniczanka przy ul. J. Majora 12a. Zajęcia będą prowadzone cyklicznie, co tydzień.

Zapisy na treningi mają charakter otwarty, a zgłoszenia są przyjmowane drogą mailową na adres: piotr@pradniczanka.krakow.pl. Zapisy trwają do środy, 21 października lub do wyczerpania puli miejsc.

Dzięki programowi Playmakers dziewczynki będą mogły poznać bliżej postaci z filmu studia Disney Pixar „Iniemamocni 2”. Staną się prawdziwymi Supersami, a dzięki historiom Elastyny, Wioli czy Maksa doświadczą emocji związanych z zabawą, aktywnością sportową i piłką nożną.

W oparciu o udowodnione zalety nauki poprzez zabawę, paneuropejski program Playmakers – stworzony dzięki połączonym siłom UEFA i Disney, używa innowacyjnego podejścia bazującego na opowiadaniu historii, aby wykreować przyjemność z gry. A najciekawsze historie dla dzieci, które stworzył Disney, pokazane zostaną w Prądniczance!

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat