Sport i Zdrowie rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Turnusy opieki wytchnieniowej

Rozpoczął się nabór do udziału w zaplanowanych na listopad turnusach organizowanych w ramach programu „Opieka wytchnieniowa”– edycja 2020.

Fot. Andrea Piacquadio / pexels
Andrea Piacquadio / pexels

Turnusy przeznaczone są dla osób pełnoletnich legitymujących się orzeczeniami o znacznym stopniu niepełnosprawności oraz orzeczeniami równoważnymi. Czternastodniowe, całodobowe turnusy odbędą się w dniach 16-29 listopada 2020 r.

Udział w turnusach jest dla uczestników bezpłatny. Program jest finansowany ze środków Funduszu Solidarnościowego oraz z budżetu Gminy Miejskiej Kraków.

Zgłoszenia przyjmowane są przez realizatorów turnusów w następujących terminach:

  • od 14 do 30 października do godziny 14.00 – Centrum Opieki Wyręczającej dla Przewlekle i Nieuleczalnie Chorych im. Hanny Chrzanowskiej w Krakowie – w budynku Małopolskiego Hospicjum dla Dzieci przy ul. Odmętowej 4, e-mail: centrum@mhd.org.pl. Dodatkowe informacje dotyczące udziału w turnusie można uzyskać pod numerem tel. 723 550 005 od poniedziałku do piątku w godz. 10.00-14.00.
  • od 19 do 30 października do godz. 14.00 – Fundacja Poland Business Run – zgłoszenie należy złożyć w Kärcher Hali Cracovia – Centrum Sportu Osób Niepełnosprawnych przy al. Focha 40 (z powodu sytuacji epidemiologicznej przy wejściu od strony parkingu będzie wystawione pudełko na dokumenty). Dodatkowe informacje dotyczące udziału w turnusie można uzyskać pod numerem tel. 535 664 599 od poniedziałku do piątku w godz. 10.00-14.00.

W ramach programu „Opieki wytchnieniowej” – edycja 2020 do udziału w turnusach może zostać zakwalifikowanych łącznie dziesięć osób spełniających kryteria uczestnictwa w programie. Dodatkowych informacji dotyczących realizacji programu udziela Referat ds. Problematyki Osób z Niepełnosprawnościami – tel. 12 616 50 76.

Szczegółowe informacje oraz karty zgłoszenia do programu można znaleźć tutaj.

pokaż metkę
Autor: ANNA LATOCHA
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat